ınverter kontrollü soğutma grupları

azizteknik

Üye
ınverter soğutma gurupları ters pid ile dönüş basıncına bakarak hızlanmayı yavaşlamayı sağlıyor kompresörleri sürücü ile kaldırıp doygunluk süreçleri parametresine göre şebekeye aktarıyor diğer kopresörü sürücüyle kaldırıyor şebekeye aktarıyor bu işlem sistemin doyuranakadar devam etmekte soru şu diyelim 6 adet 20 hp + gurup sıcroll kompresörümüz var 6 adet sürücümü kulanmalıyız yoksa tek sürücü ile anlatığım gibi sürücü ile kalk şebekeye aktar algoritmasını uygulayarak mı enerji tasarufu sağlana bilir fark olurmu sarfiyat önemli .konuyla ilgili bilgisi olan varsa bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Dostum nacizane fikrim şöyle..

senin sisteminde zaten 6 adet kompresörle yükü 6 ya bölünmüş durumda.. inverter ile elde edeceğin sarfiyatta fark çok olmayacaktır.. yükün 6 da birini kısıp açmak inverter ile mantıklı ama şöyle düşünürsen senin bahsettiğin bu cihazda çıkış su sıcaklığı çok önemli değil ise bence inverter uygulaması elektrik sarfiyatında çok büyük fark oluşturmayacaktır. eğer çıkış suyu sıcaklığın prosesin içn çok önemli ise inverter mantıklı olurr...

kalkış akımını ortadan kaldırır .. bir miktar enerji sarfiyatında sana kazanç sağlar ama o kadar ahım şahım olmaz...

saygılarımla kolay gelsin..

tşkr ederim kardeşim bilgilendirdiğin için bahsedilen sistem çhiller gurubu deyil merkezi + gurup süpermarket uygulaması 150 mt dolap ve reyon , s odalardan oluşan bir sistem bencede tek sürücü ile tüm kopresörleri kontrol etmek daha mantıklı kafamı karıştıran bazı vrf sistemlerde kopresör başına sürücü atanması bende muallakta kaldım ilginiz için teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri