ındesıt buz dolabı sürekli çalışıyor yardımınızı rica ediyorum

iyi akşamlar bende ındesıt marka çift kapıplı derin dondurucu 10 senelik bir buz dolabı var bu buz dolabı bir suredir motoru durmadan çalışyor çok ses çıkartıyor ve üst kısımda buzlanma oluyor sorunu nedir nasıl çözebilirim yardımlarızı rica ediyorum teşekkürler:eek::(:(

benım buz dolabındada benzer problem vardı.Ben sogutma derecesını bıraz düşürdüm ve sorun çözüldü.

probblem senin buz dolabini gazı bitmis buzdolap tamircisi çağırıp gaz baztırman gerekiyor devamlı çalışma sebebi ayarladığın dereceye kadar soğutmaya çalışıyor ama içindeki gaz o dereceyi soğutacak kadar kalmamış kalmamamış arkadaş derceyi düşürmüş olmuş ama belli bir süre sonra tekrar aynı problemi yapacaktır

iyi akşamlar bende ındesıt marka çift kapıplı derin dondurucu 10 senelik bir buz dolabı var bu buz dolabı bir suredir motoru durmadan çalışyor çok ses çıkartıyor ve üst kısımda buzlanma oluyor sorunu nedir nasıl çözebilirim yardımlarızı rica ediyorum teşekkürler:eek::(:(
selamlar.derindondurucu dolapta üst bölüm aşırı karlanma yapıyorsa kapı lastiklerinden hava alıyor olabilir yada çok fazla açık bırakılırsa meydana gelir.bu durum dolabın devamlı çalışmasına neden olur.ayrıca otomatik arızalanmış olabilir ve en son ihtimal olarak gaz basıncı düşüktür.ki bu durum buzlukta belli bir bölümde buzlanma yaratır sağ sol üst yada alt..bunun nedeni kompresör basıncı zayıflamıştır drayer tıkalıdır borularda oluşan çatlama gaz eksilmesine neden olmuştur.sıcak yemek konulan kapağı uzun süre açık bırakılan arka bölümdeki boruları hava alamayacak kadar dar alana yerleştirilmiş olan voltaj düşüklüğü sık sık kesinti olan evlerde buzdolaplarında görülen bi sorundur.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri