ışıklı anahtar sorunu

Destan43

Üye
Arkadaşlar bu başlığı nereye yazayım bilemedim şimdiden özür diliyorum admin arkadaş gerekli yeri benim yerime bulur diye umut ediyorum.Benim sorunum evimdeki adi anahtarları ışıklı anahtar ile değiştirdim.Şu an tüm adi anahtarlarım ışıklı çalışıyor güzelde oldu fakat değişik bi sorunla karşılaştım tüm değiştirdiğim anahtarların aydınlatması anahtar kapalı iken göz kırpıyor sanki evim korku filmi oldu gibi.Aslında sorunu kendimce çözdüm fakat sizlerden de yardım isteyim dedim el elden üstündür malum...Sorunumun çözümü ayrı bi nötr hattı çekmem gerekiyor gibi geliyor bana bu bir çözüm fakat çok zor bir durum kılavuzla ayrı bir nötr hattı çeksem sorun düzelir fakat böyle kalmasında bi sorun varmı bilemiyorum...

1:Herhangibi sorun yaşarmıyım
2:Elektrik faturam artarmı

ve bunun gibi ne tür aksiliklerle karşı karşıya kalırım
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürederim...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Anahtarlardaki Neon Lambalar bu tür etkiyi yaparlar.Ayrıca Nötr hattı çekmeniz durumu değiştirmez.Elektrik faturanıza bu milyarda 1 olarak yansıyabilir :) .
Neon Lamba yerine LED'li devre sorununuzu çözebilir.

şunuda söyliyim arkadaşlar anahtar açıkken tamam lamba yanıyor anahtarı kapatıyorum güzelde ışık veriyor çok güzel kırmızı bi ışık karanlıkta harika oluyor buraya kadar bi sorun yok fakat anahtar durumum kapalı iken yani kırmızı ışığım yanıyor iken lambamın oraya 24 v gibi bir voltaj gidiyor bunun için lambam çok hafif yanıyor sönüyor fazla belli etmiyor ama baya baya dikkatli bakınca yanıp sönüyor lambam bu tasarruflu 27 w lamba sorunumun çözümünü ve bu durumun açıklamasını sizlerdem bekliyorum teşekkürederim....

yani faturam kabarık gelmez dimi:) malum bu devirde bu bonkörlüğü yapmayalım.....

Neon Lambaya seri olan 100K-220K değerinde bir direnç vardır.
Akkor Flamanlı Lambanın iç direnci düşüktür.Dediğiniz etki oluşmaz.Ama demekki Tasarruflularda iç direnç yüksekmiş ki bu tür etki oluşuyor.
Çözüm önerim 47-56K/2W'lık direnci Lamba Duyuna paralel bağlayın.

çok teşekkürler kardeş dediğini bi yapiyim sana bildiririm...

yok olay o değil kafayı taktım ben buna çözmem gerek....

22k 2w direnç lamba duyuna paralel bağladım işimi gördü.Başka bi sorum daha olacak herhangi patlama veya başka tuhaf birşeyle karşılaşmam dimi sonuçta devamlı 220v gibi bir voltaja tabi olacak direnç

22k 2w direnç lamba duyuna paralel bağladım işimi gördü.Başka bi sorum daha olacak herhangi patlama veya başka tuhaf birşeyle karşılaşmam dimi sonuçta devamlı 220v gibi bir voltaja tabi olacak direnç

I=U/R --> I=220/22K --> I=10mA
P=UxI --> P=220x10 --> 2,2W harcayacağı güçtür.Onun için siz bu direnci Min.5W'lık yapın.Isıya karşı çevresindeki bağlantıları izole edin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri