İzolasyon megeri modeli

akiilhan

Üye
Kolay gelsin. Elimdeki servo, step dc/ac motorların sağlamlıklarını kontrol etmek için izolasyon megeri almam gerekiyor. Alırken dikkat etmem gerekn bir husus var mı?

Birisi bana aşağıda gönderdiğim modeli önerdi. Sizde inceleyip yorum yaparsanız sevinirim.

http://www.gunyuz.com/TR/tes-1600

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu konuda maddi durumunuzun ne olduğu önemli ; sadece izolasyon değerlerini bilmek sizin için yeterliyse çok pahalı bir meger almanıza ve kullanmanıza gerek yok ; yok tesisin diğer kısımlarında da kullanacaksanız farklı gerilim değerlerinde test yapan kullanışlı megerler var ; 500 V , 1000 V , 5000 V vs gibi ; ama FLUKE markasından şaşmayın derim ölçü aletinde her zaman....

Yalnız bu alette farkı gerilimlerde test yapmıyor mu?

2000MΩ/1000V, 200MΩ/500V, 200MΩ/250V

Koyduğunuz resme pek dikkatli bakmamışım ; küçük tefek bir şey görünce çapsız bir şey sanmıştım ; fena sayılmaz bakdığınız cihaz ; ama 5000 V test yapan bir cihaz olursa kuvvetli akım tesislerinde ( tabi enerji kesikken ) ölçüm yapabilir ; daha sağlıklı yorumlar yapabilirsiniz.....

Kollu megerler çok eski değil mi ya? Birde 8 tane 1,5v Luk pil nasıl 1000v'a kadar enerji üretiyor megerde anlayamadım.

Bu TES'in baya çeşit cihazı var o sitede. LAN kablo test cihazı ilgimi çekti. Yerli mal mıdır bu TES?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri