İzmir içinde PLC ve Otomatik kumanda ile ilgili özel destek verecek arkadaş arıyorum.

albado

Üye
Merhaba ;
-Yapmayı düşündüğüm ufak bir proje (makina) için bana PLC ve Otomatik kumanda ile boş vakitlerinde eğitim ve destek verecek sabırlı(sorularımdan sıkılmayacak :) ) arkadaş arıyorum.

--Bu arkadaş ile ilgili gerekli malzemeleri beraber alacağımız için gerekli teçhizatı (PLC -motor-vidalımil ) olup olmaması önemli değil, ayrıca Bornova-Çamdibi sanayide (1. sanayiye yakın) ufak boş bir atölyemiz var o yüzden eğitim yeri ve uygulama yapmak ile ilgili bir sorunumuz da yoktur.

-- Proje de nasıl bir makine olduğunu buraya yazmak istemiyorum. Ama ana tema olarak şunları belirtmek isterim. Kendi yazacağım yazılımla PLC leri kontrol edip devamlı değişen parametrelerde üretim yapacağım(Burada PLC tarafında hiç bir bilgim yok)

Bu konuda bana eğitim ve destek vermek isteyen arkadaşların ne kadar zaman ayırabileceğini, hangi konularda deneyimli olduklarını(hangi projelerde ve işyerlerinde çalıştığı) ve bu emeğinin karşılığında ne gibi bir ücret istediğini yazarsa sevinirim.

Ayrıca kendi yeterliliklerimi de belirtmek isterim.
-15 senelik Bilgisayar teknisyeniyim.
-4 senedir yazılımla ilgileniyorum (C# ve SQL)
-Ege Mak.Müh.okudum ama bitirmedim :) ve hiç bir yerde bu meslek ile çalışmadım.
-Yapmayı düşündüğüm makine ile ilgili bir üretim yapıyoruz. (Yani işin nasıl yapılacağını biliyorum)

Saygılarımla
Mustafa Kurt

Son düzenleme:
lafa bakılmaz iş kişinin aynasıdır

istanbuldayım plc yazılımı konusunda yardımcı olabilirim özelikklede siemens ayrıca mekanik hidrolik konularında da bilgi sahibiyim

cam sistemi ile karşılıklı yapabiliriz tabiki projenin ne olduğu yada benim mantığıma yatan bir şey mi oldugunu bilmek isterim

eger projeniz bana mantıklı ve uğraşılmaya deger gelir ise o zaman bir sistem ile çalışmalara başlıyabilir

ücret konusundada hiç bir ücret istemem sadece verdiğimiz emege değecek bir olsun

Mustafa Bey Merhaba
Ben size öğretmenlik yapmak yerine işinizi yapmayı teklif ediyorum.
İstediğiniz marka ve model Plc &Hmi ile makinanızın otomasyonunu gerçekleştirebilirim.
Yerim İzmir Çiğli.
Saygılarımla
İrtibat İçin :0532 704 19 70

Wolflane--> Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. Proje başlar başlamaz size danışacağım şeyler olacak, bana fikir vermeniz bile çok önemli.

Mrluxor--> Size de teşekkür ederim. Fakat ben hazır balık yerine balık tutmayı öğrenmek istiyorum. Çünkü ileride farklı balıklardan da tutmam gerekecek. Ama çözemediğim bir sorun olursa sizi arayabilirim.

Wolflane--> Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. Proje başlar başlamaz size danışacağım şeyler olacak, bana fikir vermeniz bile çok önemli.

Mrluxor--> Size de teşekkür ederim. Fakat ben hazır balık yerine balık tutmayı öğrenmek istiyorum. Çünkü ileride farklı balıklardan da tutmam gerekecek. Ama çözemediğim bir sorun olursa sizi arayabilirim.

bende her konuda çok iyi değilim ama sağolsun bilenleri tanıyorum beni kırmayacak insanlar elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım bilmediklerimi de bilene sorar araştırır doğrunu buluruz

3 yıldır manyetik motor ile ilgili çalışıyorum simdi saydım da 4 yıl olacak 47 gün sonra arada değişik enerji üretimleri de buldum ama her birinin bir maliyeti var

sizin yapmayı düşündüğünüz makinada ben para kazanma derdinde değilim bu işe ilk girdiğimdede şimdi de severek yapıyorum bir şeyler yapmak üretmek bunu ben yaptım demek bana keyif veriyor para ne kadar olursa olsun yanımda götüremeyeceğim bir madde en fazla kefeni vatkodan alırım musalla tasımda granit olur toprak aynı hesap verme aynı farklı olmak para ile olmuyor emek uğraş ile yaptığımız işe bile yaramasada iç olmazsa denedik deriz

insan yaptıkları için değil yapmadıkları için pişman olur

sayın albado bizde size bu konuda yardımcı olabiliriz plc pinomatik elektrik panosu mekanik hidrolik SOLİDWORK DE MAKİNA TASARIMI destek olabiliriz
sizinle irtibata geçebiliriz İZMİR PINARBAŞINDAYIZ
ÜMİT ASAN :05076810985
ERCAN AKSOY:05418316089

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri