İpi algılayacak hassas sensör

çin malı bir makinada bunları görmüştüm resmini çektim işine yarar bence.

Ekli dosyalar

• IMG_20170725_112029.jpg
    IMG_20170725_112029.jpg
    650.1 KB · Görüntüleme: 37
Brode dokuma makinelerinde ip koptu sinyal i var yaylı bir sistem de ip dokuma makinesine bağlanıyor ip koptuğunda bu yay anahtar görevi görüp alarmı çaldırıyor

Dokuma hazırlık aşamasında,çözgü makınalarında ip koptu sinyali, mekanik düzenekli kontaklardsan saglanır. Bu, oprtalama 400- 500 ipliğin oldugu sistemdir.
Sizin, sisteminizde ip sayısı ne kadar bılemiyorum. Sadece, kontak/bilgi almak veip sayısı az ise. telli/uzun antenli mini siviçler var, onları kullanabilirsiniz.

Benim ipin kopması ile bir işim yok benim istediğim ip bir motor tarafından çekilmeye başlandığında "ipi baz alarak" bu hareketi algılayıp bana bir çıkış yada sinyal vermesi gerekiyor.

Yeri geliyor iplik kalınlığı 0.5mm. ve pamuklu olabiliyor bu iplerin öyle çok bir çekme mukavemeti yok çok ince ve pamuğumsu yapıda oldukları çok çabuk ve kolayca kopabiliyorlar.Bu yüzden işi mekaniksel olarak değilde elektroniksel olarak bir şekilde çözmem ipi algılamam gerekiyor.

MEFA sensör ile iletişime geçin, ürettikleri sensörlerin hepsi tekstil sektöründe kullanılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri