İp kameram çalışmadı

Musa37

Üye
Merhaba iyi günler ip kamera kurdum. Ama en uzakta olan çalışmadi kablolar kaliteli değil internetten alma ucuzlardan. 4 tane kısa mesafe 20 25 metre bir tane 65 70 metrede bunlar çalışıyor ama 85 90 metrede olan çalışmıyor neden olabilir tabi bunlar poeli switchden beslenmiyor adaptör den besleniyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Daha net bilgiler verirseniz faydalı olacaktır. Sayırlarla konuşmalıyız. Siz 0.75 kordon ile 90m ye 12v mu çektiniz?

Daha net bilgiler verirseniz faydalı olacaktır. Sayırlarla konuşmalıyız. Siz 0.75 kordon ile 90m ye 12v mu çektiniz?
O kadar net bilgim yok ucuz bir data kablosu 4 bacağıni rj45 çaktım görüntü için 4 bacağıni 2-2 12 volt adaptör ile besledim
0.75 kordon nedir
Çalışanlarla yer değiştirerek sorun kabloda mı diye netleştirin. Öyle ise daha kaliteli kablo ile deneyin.
Kameradan eminim test ettim çalışıyor caktigim rj45 leri test cihazı ile test.ettim onda da sıkıntı yok ama mavi ve mavi beyaz a arti kahve ve kahve beyaza eksi yi verdiğimde yani power jacka kabloyu bağladığımda ve dilimi deydirdigimde dış kısım yani eksi de elektrik çarpıyor sanki şase gibi

Son düzenleme:
O kadar net bilgim yok ucuz bir data kablosu 4 bacağıni rj45 çaktım görüntü için 4 bacağıni 2-2 12 volt adaptör ile besledim

0.75 kordon nedir

Kameradan eminim test ettim çalışıyor caktigim rj45 leri test cihazı ile test.ettim onda da sıkıntı yok ama mavi ve mavi beyaz a arti kahve ve kahve beyaza eksi yi verdiğimde yani power jacka kabloyu bağladığımda ve dilimi deydirdigimde dış kısım yani eksi de elektrik çarpıyor sanki şase gibi

Mesefe çok uzun. Voltaj kameraya gelene kadar çok fazla düşüyor olabilir. Eğer elinizde ölçü aleti varsa kamerayı bağladığınız noktadan voltmetre ile ölçün.

Kamerayı duvara monte ederken metal ayak degil plastik ayakla monte edin veya kamera ile duvarın izolasyonunu saglayın.Kameranın baglantı noktasında gerekli voltaj varmı kontrol edin.

Mesefe çok uzun. Voltaj kameraya gelene kadar çok fazla düşüyor olabilir. Eğer elinizde ölçü aleti varsa kamerayı bağladığınız noktadan voltmetre ile ölçün.
Böyle bir ürün durumu düzeltebilir mi
Hayır 0.75 ile değil Cat 6 kablo ile 8 bacağın 4 ile görüntü 2 si ile + ikisi ile eksi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-01-20-21-04-18-753_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-01-20-21-04-18-753_com.android.chrome.jpg
    83.3 KB · Görüntüleme: 6
Böyle bir ürün durumu düzeltebilir mi

Hayır 0.75 ile değil Cat 6 kablo ile 8 bacağın 4 ile görüntü 2 si ile + ikisi ile eksi

hocam şuanda sistemde ne sorun olduğu kesin olarak bilmiyoruz. Mesafe dolayısıyla böyle bir sıkıntı yaşanıyorsa evet işe yarayabilir. Ancak ya kablo da kırılma kopma varsa, ya başka sorun varsa. Belki kutuplar yanlış Mavide eksi var, kahvede artı var. Bu durumda bu cihazı boşa almış olacaksınız. Bu sorumluluğu alamam. Şöyle çarşıdan/milyoncudan falan 5-10 liralık multimetrelerden alıp bir voltaj testi yapabilseydiniz keşke.

hocam şuanda sistemde ne sorun olduğu kesin olarak bilmiyoruz. Mesafe dolayısıyla böyle bir sıkıntı yaşanıyorsa evet işe yarayabilir. Ancak ya kablo da kırılma kopma varsa, ya başka sorun varsa. Belki kutuplar yanlış Mavide eksi var, kahvede artı var. Bu durumda bu cihazı boşa almış olacaksınız. Bu sorumluluğu alamam. Şöyle çarşıdan/milyoncudan falan 5-10 liralık multimetrelerden alıp bir voltaj testi yapabilseydiniz keşke.
Malesef bulunduğum yerde 170 cm kar var yollar kapalı

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri