İnverterde sorun

badwet

Üye
Merhabalar evde güneş paneli ile 20ah bisiklet aküsünü şarj edip inverter ile 220 ye çevirip kullanıyorum fakat inverter çalışırken akünün kutup başlarında 220 v elektrik var kutup başlarına dokunduğumda çarpıyor.sıkıntı ne olabilir inverteri topraklama yapmadım.ondan olabilirmi.??

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama in faydası olmaz. Çıkışa yük bagladiginda da çarpıyor mu. Hala carpiyorsa invertor tasarımından kaynaklı, ellememeye çalış. Tabi bildiğin 220v değil bu sadece titretir

Merhabalar evde güneş paneli ile 20ah bisiklet aküsünü şarj edip inverter ile 220 ye çevirip kullanıyorum fakat inverter çalışırken akünün kutup başlarında 220 v elektrik var kutup başlarına dokunduğumda çarpıyor.sıkıntı ne olabilir inverteri topraklama yapmadım.ondan olabilirmi.??
Bende evimde inverter kullanıyorum 20ah aküde. Bahsettiğiniz gibi bir sorun söz konusu değil.

NAsıl ölçtünüz? Bağlantıların resmini atarmısınız, bir yerlerde hata var. İnv giriş ve çıkışı ayrıdır hatta izoledir. Bağlantıları kim yaptı?

Bağlantısını ben yaptım güneş panelinden charge controllera,şarj kontrol devresinden aküye, aküden direk invertere bağladım

Bağlantısını ben yaptım güneş panelinden charge controllera,şarj kontrol devresinden aküye, aküden direk invertere bağladım
Bağlantıdan ziyade inverter kaynaklı bir sorun gibi göründü bana. Bende akü voltajı neyse inverter giriş voltajı da o oluyor. Topraklama vs yok. Çarpılma da yok.

İnverter marka modeli nedir?

Bağlantıdan ziyade inverter kaynaklı bir sorun gibi göründü bana. Bende akü voltajı neyse inverter giriş voltajı da o oluyor. Topraklama vs yok. Çarpılma da yok.

İnverter marka modeli nedir?
Önceki mesajım da yüklü yüksüz farketmiyor yazmıştım ama bugün denedim yükü ayırdığımız da kutup başlarında ki voltaj kaboluyor ve dolayısı ile çarpmıyor.inverteri internetten almıştım markası powermaster 500w.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri