İnverter Tip Çanta Kaynak Makinaları Tamiri Hakkında Yardım

yener74

Üye
Şu an elimde 3 adet çanta tip inverterli kaynak makinası vardı.1 tanesini hurdaya ayırdım.2 tanesini ise tamir etmek için kartlarını ve kartların üzerindeki diyot ve IGBT leri söktüm.
Datashettlerini bulamadığım 9752 U860 baskılı bir diyot ve 605 U3J baskılı bir diyot var.Bunlar sanırım IGBT leri korumak için kullanılmış olan diyoıtlar.Bu diyotları bulamazsam yerlerine IGBT lerin akımlarına yakın normal diyot taksam olurmu acaba:?
Daha önce bu tür inverter tip çanta kaynak makinası tamiri ile uğraşan oldumu acaba:?

ben ugraşmadım ama o diyotlar hızlı diyottur yerine normal diyot koyarsanız igbtleri korumaz...

bende öyle düşünüyorum zaten de IGBT leri korumak için 20 A ve üzeri nasıl bir diyot kullanmalıyım acaba:?

mur20120 olabilir veya RURG3060 bunlar to220 kılıftadır sizin kullanacagınız yere uyarlarmı bilemem...
kolay gelsin...

stta1206 veya byt12 kullanabilirsin kaynak makinalarının markası ne bu arada

stta1206 veya byt12 kullanabilirsin kaynak makinalarının markası ne bu arada

Bir tanesi TELWİN Marka tecnica 1000 Modeli diğeri ise FIMER Marka X164 Modeli
Her iki kaynak makinasının içindeki kartların dizaynı aynı sadece giriş katlarında FİMER Marka olanda 4 IGBT TELWİNDE 2 IGBT kullanılmış.

byt12 gövde yapısı uygun değil ama stta1206 nın daha yüksek amperlisini nerden seçebiliriz:?

sanırım dhan000 ın tavsiye etmiş olduğu RURG3060 diyot (30 A 600 V) daha uygun gibi görünüyor
IGBT siparişlerim gelince kartlara monte edip takılı kaldığım diyot konusunu bunlarla çözebilirim.

Son düzenleme:
Biz Çanakkale deki dükkkanımızda bunların tamirini yapıyoruz. BİLGİNİZE...

Sağol engin kardeşim ama ben şimdilik kendi yağımla kavrulmaya çalışacağım.Ama beceremezsem seninle iletişime geçmeye çalışırım.
Danışmadan para almıyorsunuz umarım:p

Express Weld 160 kaynak makinemizi kaza sonucu düşürdük. Kartlarda ve elemanlarda sorun görünmüyor. Sadece bir trafonun ayakları kopmuş. Üzerinde Ee 25, 200:6 yazıyor. Kapak açıldığında en üstte görünen trafo. İnternette aradım fakat bir şey bulamadım. Bu trafonun bir yenisini bulmak veya yeniden sardırmak istiyorum. Bunun için internette tamirci aradım fakat bulamadım. Deneyimli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum. Tavsiyede bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

looktr kardeş isminide bilmiyorum kusura bakma biz bu expressweld kaynak makinalarının yetkili servisiyiz her türlü tamirini yapıyorum ben nereden iletişim kuruyorsun ?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri