İnverter tek fazı nasıl 3 faza çeviriyor ?

xismet

Üye
Delta marka inverterim var. Bu inverter 220 Voltla besleniyor ve çıkışta 3 faz veriyor. Bu işlemi nasıl yapıyor ? Motorum yıldız bağlı. Çıkıştaki gerilimi ölçmedim ama sanırım 220 Volt veriyor. Eğer üçgen bağlasaydım 380 Volt gerekecekti. Bu işi de yapabiliyor mu ?

Bir de şöyle bir soru sorayım:

Yıldız bağlı bir motorun faz-yıldız noktası arası gerilim 220 Volttur değil mi ? Fakat biz yıldız noktasına nötr bağlamıyoruz. Bu nasıl oluyor ?

Teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İnverterlerin iç yapıları bazı sürücü klavuzlarında ve güç elektroniği ile ilgilenen yazılarda mevcut.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/pic-programlama/64646-pwm-asenkron-motor-calistirma.html

İnverterlere 220v girişe sahip ise çıkışıda 3 faz 220v olur.
Delta markasının 380 volt düşük güçlü inverterleride var.
Delta sürücülerin 220 volt olanlar 2.2kw en yüksek güçtekilerdir.
Genelde 2 ve 4 kutupluda 3kw (dahil), 6 kutupluda 2.2kw (dahil) güce kadar olanlar 380v yıldız 220volt üçgen bağlantı olacak şekilde üretiliyor. Daha büyük güçteki motorlar
660v yıldız 380v üçgen bağlantı olacak şekilde üretiliyor.

inverterin 220 380 seçimi inverter fiyatına ve Şebeke durumuna göre seçiliyor.

Delta marka inverterim var. Bu inverter 220 Voltla besleniyor ve çıkışta 3 faz veriyor. Bu işlemi nasıl yapıyor ? Motorum yıldız bağlı. Çıkıştaki gerilimi ölçmedim ama sanırım 220 Volt veriyor. Eğer üçgen bağlasaydım 380 Volt gerekecekti. Bu işi de yapabiliyor mu ?

Bir de şöyle bir soru sorayım:

Yıldız bağlı bir motorun faz-yıldız noktası arası gerilim 220 Volttur değil mi ? Fakat biz yıldız noktasına nötr bağlamıyoruz. Bu nasıl oluyor ?

Teşekkürler.
kardeşim eğer üçgen bağlasaydın büyük bir ihtimal çalılmcaktı sürücün hata vericekti.çünkü 220 v giriş 3 faz çıkışlı sürücüler 380 volt çıkış vermezler sadece 220 volt çıkış verirler.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri