İnverter Seçimi

bolivar

Üye
Merhaba,

Aküden 220V çevirecek bir sistem kurmaya çalışıyorum.
İnverter seçiminde kararsız kaldım.
TV, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima gibi cihazlar için kesinlike tam sinüs inverter mi alınmalı?
1000W'lık bir klima için ne kadar demerajlı bir inverter alınmalı?
Tam sinüs bir inverter almazsak sadece aydınlatmada yada küçük cihazlarda mı kullanabiliriz ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar,sorunuza fazla ayrıntıya girmeden kısa-kısa cevaplamaya çalışacağim Modifiye İnverter kullanırsan özellikle asinhron motor olan cihazla çalıştırabilirsin fakat uzun zaman diliminde beyaz eşyalarınız daha çabuk arıza yapabiliyorlar.Benim tavsiyem Tam Sinüs İnverter kullanmanz yana.Mini buzdolabı 90Watlık ilk kalkışta 1-2 s.yaklaşık olarak 1500WATT enerji ile kalkış yapıyor.Umarım bu bilgiler sizlere faydalı olacaktır.Teşekürler.:eek:

bende böle birşey düşünüyorum fakat aküden değil pirizden 12v adaptörle bu sağlıklı olurmu pirizden 12 v çekeceğim için
faturam düşük olacak ben ufo kullanmak istiyorum

bende böle birşey düşünüyorum fakat aküden değil pirizden 12v adaptörle bu sağlıklı olurmu pirizden 12 v çekeceğim için
faturam düşük olacak ben ufo kullanmak istiyorum

eğer doğru anladıysam ...
12v adaptörlre ,ınverter bağlantısı yapıp kullanacaksın sanırım...
boşuna para verıp ınverter adaptör alma ....faturan o şekılde düşmezzz..

eğer doğru anladıysam ...
12v adaptörlre ,ınverter bağlantısı yapıp kullanacaksın sanırım...
boşuna para verıp ınverter adaptör alma ....faturan o şekılde düşmezzz..

Hatta daha da yükseleceğinden emin olabilirsin.

Merhaba,

Aküden 220V çevirecek bir sistem kurmaya çalışıyorum.
İnverter seçiminde kararsız kaldım.
TV, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima gibi cihazlar için kesinlike tam sinüs inverter mi alınmalı?
1000W'lık bir klima için ne kadar demerajlı bir inverter alınmalı?
Tam sinüs bir inverter almazsak sadece aydınlatmada yada küçük cihazlarda mı kullanabiliriz ?

Arkadaşın dediği gibi tam sinüs inverter kullanman gerekir. Aksi halde bazı cihazlar bozulabilir. İnverter kullanılacağından bahsettiğin cihazların mümkün olduğunca aynı anda çalışmaması gerekir ki inverter gücü çok yüksek olması gerekmesin. Ayrıca inverter gücü büyüdükçe kendi harcadığı elektrik de artacağından verim düşer. TV, aydınlatma ve buzdolabı için pek sorun olmasa da ör. klima, çamaşır mak. ve bulaşık mak. hepsinin birbirinden farklı zamanlarda çalıştırılması en uygunu olacaktır. Aksi halde bunların hepsinin güçleri toplamı çok yüksek çıkar hiç değilse 3-5 kw kadar bir inverter gerekir. Ayrı zamanlarda çalışırlarsa daha düşük bir inverter yeterli olur.

Valla bende düşündüm inverter alip adaptorle 12 volt verip elektrik ucuza gelsin diye ama işi hesaba kitaba dökunce daha fazla fatura geliyor birde şöyle yaptim 12 volt 70 amper akü aldim 1 kva lik inverter aldim birde akü sarj cihazi aldim akü yu invertere bagladim 220 volta tv ve birde 24 wat tasaruflu ampul bağladım aku saj cihazini 220 volta taktim akü ye bagladim sarj olsun diye 4 saat normalde aku saj zi takili olmayinca tv ve ampul yaniyor ve çalışıyor du aku dolar kendi kendine devir dayim eder diye dusunuyordum ama 2 saatte aku bitti daha cok enerji gitti anlayacagin biraz zor isin ama deneme yapmak yararlidir bir gun amacina uladirsin kolay gelsin

Valla bende düşündüm inverter alip adaptorle 12 volt verip elektrik ucuza gelsin diye ama işi hesaba kitaba dökunce daha fazla fatura geliyor birde şöyle yaptim 12 volt 70 amper akü aldim 1 kva lik inverter aldim birde akü sarj cihazi aldim akü yu invertere bagladim 220 volta tv ve birde 24 wat tasaruflu ampul bağladım aku saj cihazini 220 volta taktim akü ye bagladim sarj olsun diye 4 saat normalde aku saj zi takili olmayinca tv ve ampul yaniyor ve çalışıyor du aku dolar kendi kendine devir dayim eder diye dusunuyordum ama 2 saatte aku bitti daha cok enerji gitti anlayacagin biraz zor isin ama deneme yapmak yararlidir bir gun amacina uladirsin kolay gelsin
1 kva inverteri ne kadar aldınız tam sinüsmü ve başka hangi cihazları çalıştırdınız cevaplarsanız sevinirim sn [MENTION=172566]kadirgul[/MENTION]

Yok tam sinus degil karakoyden 115 tlye aldim tv 140 wat ampul 24 wat di 350 wat bilgisayari calistirmiyo tam sunis al bence

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri