İnverter hakkında bilgi

dagranz

Üye
Ben evimde bir güneş paneli sistemi kurdum ve bunu için 12v 12Ah akü aldım ve bu 12v u 220 yapabilmesi için bir de inverter aldım ama inverter vermesi gereken elektriği çok kısa bir süre veriyor bunun nedeni Ah in az olmasında mı kaynaklı ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
aldığınız inverter kaç kW veya kVA panel güçleri nedir bu sistemle neleri çalıştıracaksınız bilgi verebilirmisiniz.

Evet akünüzün kapasitesi çok düşük. İnverterler hatrı sayılır akım çekerler. Eğer akünüzün vereceği akımdan fazlasını çekmeye çalışıyorsanız akünüzün ömrü kısa olur.

aldığınız inverter kaç kW veya kVA panel güçleri nedir bu sistemle neleri çalıştıracaksınız bilgi verebilirmisiniz.
Amacım prizi inverter e bağlayıp çalıştırmak sonra watt değerini geçmeden eşyalarımı şarj etmek
Güneş paneli 22v 10Ah
inverter powermaster 12vDC 220vAC ama inverter çıkış prizinde yazan değer 16A 250v
Akü 12v 12Ah

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sisteminiz verdiğiniz değerlerde ise sıkıntınız var.

Solar paneliniz 10 amperlik ise akünüz çok hızlı şarj oluyordur. Akünüz 1/10 yada en fazla 1/5 i kapasitede şarj edilmeli.

ikinci konu inverterinizin gücü nedir ? Kaç watt olduğu bilgisi lazım. Verdiğiniz bilgi gücü hakkında bilgi vermiyor.

Sisteminiz verdiğiniz değerlerde ise sıkıntınız var.

Solar paneliniz 10 amperlik ise akünüz çok hızlı şarj oluyordur. Akünüz 1/10 yada en fazla 1/5 i kapasitede şarj edilmeli.

ikinci konu inverterinizin gücü nedir ? Kaç watt olduğu bilgisi lazım. Verdiğiniz bilgi gücü hakkında bilgi vermiyor.
1000w bir de yanlış değerleri okumuşum panelin akımı 1.22

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri