İnverter güç kesmesi

Bende mexxsun marka 1500 watt tam sinüs inverter kullanıyorum.
Teknik servis konusunda çok ilgililer bence.
Durumu izah edin hatta imkanınız varsa üste farkını ödeyip 600 watt almanızı tavsiye ederim.
300 watt bana yeterli, yalnız bu tür bir sorunla karşılaşacağımı hiç düşünmedim. 12 volt 7 amper bir aküye bağlayıp monitörü açtım. Yaklaşık 10-20 saniye civarında gücü verip kesti verip kesti ve devam ediyordu. Tecrübeli olan arkadaşları bekliyorum.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
12 volt 7 amper dışında başka akü ile deneme yaptınızmı sonuç yine aynımı acaba.

2 adet paralel bağlı 12 volt 20 amper akü ile bağlıydı daha önce.

Servis, cihazın kartının yerinden çıktığını, bunun da kargodan kaynaklandığını söyledi. Enerji verip kesmesi yerine hiç vermemesi gerekmez miydi?

Servis, cihazın kartının yerinden çıktığını, bunun da kargodan kaynaklandığını söyledi. Enerji verip kesmesi yerine hiç vermemesi gerekmez miydi?
yerinden çıktı demek tamamen sökülmüş anlamına gelmez, yerinden oynamıştır temassızlık vardır. şanslısın servis işini yapmış.

Cihaz servisten geldi. Maalesef çıkışı verip kesmesi devam etti. Servisi aradım ve bir kaç cihaz test ettik, sorun çözülmedi. Başka bir cihaz gönderilecek.

Elektronik konusunda şans yok galiba. Yeni bir solar şarj kontrol cihazı istedim. Bağlantıları yaptıktan sonra(daha paneli bağlamadan) cihazın akü bağlantı yerinden ve akü uçlarından multimetre ölçüm yaptım 0.4 voltaj farkı vardı yani yeni cihaz 0.4 fazla voltaj gösteriyor hatta eski şarj kontrol cihazına multimetre ile aynı değeri gösterdi. Bu normal mi?

Şimdi gerçekten bu elektrik elektronik malzemeler de şans önemli derler gerçekten bencede öyle.
Voltaj farkı konusunda öncelikle nasıl bir multimetre ile ölçüm yaptınız?
Kalibrasyonu nasıl cihazın.
Şarj kontrol cihazı birebir voltajı göstermiyor genelde 0.1 0.2 fark oluyor.
Benim cihazda bezen doğru gösteriyor bazen bu fark aralığında değişkenlik gösteriyor.

Şimdi gerçekten bu elektrik elektronik malzemeler de şans önemli derler gerçekten bencede öyle.
Voltaj farkı konusunda öncelikle nasıl bir multimetre ile ölçüm yaptınız?
Kalibrasyonu nasıl cihazın.
Şarj kontrol cihazı birebir voltajı göstermiyor genelde 0.1 0.2 fark oluyor.
Benim cihazda bezen doğru gösteriyor bazen bu fark aralığında değişkenlik gösteriyor.
Sıradan, ucuz bir multimetre ile ölçüm yaptım. Yeni şarj kontrol cihazından önce eski olanda aküleri voltajı 12.8 ve bunu multimetre de gösterdi. Ama yeni cihazı takar takmaz akülerin voltajı 13.2 oldu. Şaşırdım ve hem cihaz akü bağlantısından ve akü uçlarından ölçüm yaptım, sonuç 12.8. Yeni cihaz 0.4 voltaj fazla gösteriyor. 0.1 0.2 farkı sormazdım bile ama 0.4 fazla gibi geldi.Değiştirmeli miyim?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,102
Kullanıcılar
449,802
Son üye
sadık Mehmet

Yeni konular

Geri