İnverter Daha Yüksek Güçte Motora Bağlanırsa Ne Olur?

aslında herşey çok basit. inverteler motor güçlerine göre yapılır. yani 11kw lık motora 11 kw lık inverter kullanılır. 11kw lık motoru 7.5 kwlık inverter ile sürmek ya macera aramak yada işi bilmemektendir. bu sebeplerden dolayı ülkemizde bir çok iş kazası olmaktadır.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
aslında herşey çok basit. inverteler motor güçlerine göre yapılır. yani 11kw lık motora 11 kw lık inverter kullanılır. 11kw lık motoru 7.5 kwlık inverter ile sürmek ya macera aramak yada işi bilmemektendir. bu sebeplerden dolayı ülkemizde bir çok iş kazası olmaktadır.

İlginç bir yaklaşım.Dört yıldır motor gücünden küçük güçlü inverter kullanıyorum .Hiç bir sorun yaşamadım.Maalesef endüstrinin pek çok kolunda motor güçleri-ya ilk kalkınma zorluğu,mühendislik hatası veya aşırı sağlamcılık yüzünden-gereğinden fazladır.
Sürücülerde assolan akımdır.Motorun olağan çalışma şartlarında çektiği akım kurtarıyorsa bir küçük sürücü güvenle kullanılabilir.

ozaman sizin dedğiniz gibii olsaydı inverter etiketlerinde geniş bir aralık olması gerekirdi. aynı güç kaynaklarında yazdığı gibi.şöyle yani: 30...45 kw gibi. gereksiz sağlamcılığa gelice bizim ülkemizde sistemlere kafalarına göre bir çok ekleme yapıp ta bunları hesap etmeyen ve daha sonra patlamalara ve yangınlara insan ölümlerine neden olan insanlar olduğu için mühendisler proje hesaplarındaki emniyet katsayısını yüksek tutmaktadırlar. benim iş yerimdede kuruluşta sizin tabirinizle gereksiz sağlamcılık yapılmış ama biz 20 seneden beri tek bir tane kontaktör veya röle değiştirmedik. arızalanmıyorki ne yapalım

konu kapandı galiba :)

motor boşta çalışırken sorun çıkarmaz ve normal devrine ulaşır.yüke girince aşırı akımdan invertör arızaya geçer.çünkü invertörün akımsınırlaması ve akım limitleri etiket değerlerinde ayarlıdır.o değerlere ulaşınca devreden çıkar .sık sık arızaya geçer.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri