İnverter Çevirici

Merhabalar;
Bahçemdeki kuyudan su çekebilmek için tavsiye üzerine 1 adet dalgıç pompa aldım Şimdilik arkadaşımın güneş paneli ile gündüzleri kullanıyorum Fakat aküden inverter çevirici ile kullanmak istiyorum Bu pompayı çalıştırmak için nasıl bir çevirici ve akü almalıyım? Pompa bilgileri ekte mevcuttur,

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim
Saygılarımla.
Mustafa YÜCE

Ekli dosyalar

• Dalgıç Pompa.jpg
    Dalgıç Pompa.jpg
    214 KB · Görüntüleme: 18
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Mustafa dalgıç motoru almışsın hayırlı olsun. Motorun gücü bana az geldi. Kuyunun derinliği kaç metre ne kadar yükseğe su basacaksın ve ne kadar süre çalışacak? Motorun 0,18 kw bana göre en azından 1,5 veya 2 kw almalıydın. Tabi burda kuyunun derinliği önemli.
Motor 220 ile çalışıyor. Kullanacağın yerde elektrik yokmu ki akü den çalşmayı düşündünüz? Akü kaç volt ve amperolacak ne kadar dayanacak?

Son düzenleme:
Merhabalar;
Bahçemdeki kuyudan su çekebilmek için tavsiye üzerine 1 adet dalgıç pompa aldım Şimdilik arkadaşımın güneş paneli ile gündüzleri kullanıyorum Fakat aküden inverter çevirici ile kullanmak istiyorum Bu pompayı çalıştırmak için nasıl bir çevirici ve akü almalıyım? Pompa bilgileri ekte mevcuttur,

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim
Saygılarımla.
Mustafa YÜCE
Mustafa bey merhaba.
Motorun çalışacağı süre ne kadar olacak bilmiyorum ama,
Dalgıcın çekeceği akım fazla değil.
Başka bir kullanım amacınız olurmu acaba yoksa sadece bu dalgıç içinmi invertör ve akü alacaksınız.

Mustafa dalgıç motoru almışsın hayırlı olsun. Motorun gücü bana az geldi. Kuyunun derinliği kaç metre ne kadar yükseğe su basacaksın ve ne kadar süre çalışacak? Motorun 0,18 kw bana göre en azından 1,5 veya 2 kw almalıydın. Tabi burda kuyunun derinliği önemli.
Motor 220 ile çalışıyor. Kullanacağın yerde elektrik yokmu ki akü den çalşmayı düşündünüz? Akü kaç volt ve amperolacak ne kadar dayanacak?

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim
Kuyu çok fazla derin değil kepçe ile kazıldı Kuyudaki suyu depoya aktarıyorum Pompayı arkadaşım vasıtasıyla aldım Bahçede şu an için malesef elektirik yok Akü de henüz almadım önerilerinize göre hareket edeceğim
Mustafa bey merhaba.
Motorun çalışacağı süre ne kadar olacak bilmiyorum ama,
Dalgıcın çekeceği akım fazla değil.
Başka bir kullanım amacınız olurmu acaba yoksa sadece bu dalgıç içinmi invertör ve akü alacaksınız.

Mustafa Bey Merhaba;
Şimdilik kullanım amacım sadece pompayı çalıştırmak olacak İleriki zamanda belki bir televizyon da alabilirim

Alacağınız inverter mutlaka pure (saf) sinüs inverter tipinde olmalıdır, zira modifiye tipte olanlarla dalgıç pompalar verimli olarak çalışamıyor. Dalgıç pompanın etiket watt'ı (bir saatlik güç tüketim değeridir) panelle jel akülerde toplanan DC güce göre oranlanarak kaç saat ve net olarak bu pompayı çalıştırabileceği kolayca bulunabilir. DC>AC (enerji, dönüşüm) kayıpları çıktıktan, bunlar göz önüne alındıktan sonra) Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri