İnvertör şarj etme sorunu

brhm_34

Üye
3 KW tam sinüslü bir invertörüm var 24 voltla çalışmakta güneş panelinin invertöre ilk anda 1 dk kadar şarj edip daha sonra devreden çıkma sorunu neyden kaynaklı olabilir acilen yardım etmenizi istiyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Akülerin sağlam olup olmadığını kontrol edin

Akulerle ilgili sorununuz yoksa cihazin icinde cam sigortalar vardir onlari kontrol edin

Mevcut aküye paralel bir akü daha bağlayıp deneyin. akü iç direnci yükseldiği için şarz etmiyor olabilir.

Akülerin sağlam olup olmadığını kontrol edin

Akulerle ilgili sorununuz yoksa cihazin icinde cam sigortalar vardir onlari kontrol edin
Akülerde sorun yok sizin dediğiniz olmuş olsa AC akımı ile şarj etmez

güneş paneli şarz akımı ac şarz akımından fazlaysa olabilir.

Şarz akımı yükselince akü voltajı artıyordur. eğer iç akü direnci yükselmişse.

Sarj akimini değiştirmeniz jenertorunuz küçükse sesi degismesi normal daha fazla akim cektiginden
Gunes panellerinde solar regulatorunuz varmi

Sarj akimini değiştirmeniz jenertorunuz küçükse sesi degismesi normal daha fazla akim cektiginden
Gunes panellerinde solar regulatorunuz varmi
Hayır regülatör kullanmıyorum aküleri yeni aldım 180 Amper belki kullanmak zorunda kalabilirim

Gunes panelinden regulatore regulatorden aku ye akuden inverter e

Regulator olmadan nasil bagladiniz anlamadim sarj kontrol cihazi sarj regülatörü ayni seyler
images (2).jpeg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri