İnvertörün fazla ısınmasının nedenleri ne olabilir?

ArkadaŞ,
İnveretÖrÜn Ekrainindan KaÇ Amper ÇektİĞİnİ GÇrebİlmen MÜmkÜn, Motor Etİketİ İle KarŞilaŞtir. Sonradan Oldu DeİĞİne GÖre; Motor DeĞİŞtİrİlmİŞ Olabİlİr, YÜkÜ ArtmiŞtir,
Veya İnvertÖrÜn SoĞutma Fani ÇaliŞmiyordur Veya SoĞutma Kanatlari TikanmiŞ Olabİlİr. Temİzlemek Gerekİr. Bİr De BÖyle Kontrol Edermİsİn. Kolay Gele..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar İnvertör Teorisi Hakkında Bilgisi olan Varmı
Kaynak Arıyorum Yani İnvertör Girişine Gelen Sinyal (Gerilim-Akım) Hangi Aşamalardan Geçiyor Gerilim-Akım Grafikleri Filan Olan Kaynak Varsa Çok Faydalı Olacağını Düşünüyorum.Elinde Böyle Kaynak Olan Varsa Nereden Bulabileceğimizi Söylerse Yada Link Verirse Çok İyi Olur

Şimdiden Teşekkürler

Tessekkurler

konu tamamiyle invertörün parametreleriyle alakalı bir durum gibi gözüküyor

panonun havaladırması iyi yapılmıyordur

soğutucu kanallar tıkanmış olabilir naturasolle yıkarsan temizlenir hava sirkülasyonu olunca cihaz aşırı ısınmaz ;)

merhaba kullandığın invertör 1x220 tek fazlı motorunda örnek 2.2kw üçgen 220v bağlı ise cihazın sürekli üzerinden yüksek akım geçtiği için ısınır.Icbt soğutma bloğu motor devredeyken 40-50 derece ısınır aşırı ısınmadan ve sıcaklıktan dolayı devreyi açar , hata kodu veya mesajı verir,buna rastladın mı?cihaz bunları bildirmiyorsa normal çalışıyor demektir.Normal durumda 380v şebekesi var ise invertörü 3x380v girişli ve çıkışlı olarak kullanırsak voltaj yükseldiğinden akım düşecek ve ıcbt devresi daha az ısınacaktır.

Ortam SicakliĞi,İnvertÖrÜn SÜrdÜĞÜ Motor Etİket Bİlgİlerİ,uyglamanin Ne OlduĞu,İnvertÖrÜn Etİket Bİlgİlerİnİ Belİrtİrsenİz Sİze Neden IsindiĞini AÇiklayabİlİrİm.konuyla İlgİlİ [email protected] Adresine De Mail Atabilirsiniz.

vala şaşırdım dogrusu yazılanlar cok guzel seyler bılgı alıs verısı ılk kez katılıyorum ve cok etkılendım daynısma bırlık beraberlık ne guzel acıkcası duygulandım ve boyle bır ulke ve toplumda yasamaktan gururduydum arkadaslar hepınıze tesekkur ederım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri