İnternetten araç teybi sipariş etti, kutuyu açınca şoke oldu

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
http://www.msn.com/tr-tr/haber/gundem/internetten-araç-teybi-sipariş-etti-kutuyu-açınca-şoke-oldu/ar-BBT2kxF?li=BBpmdUa&ocid=iehp

Bakın, sizler bu yapılanı aslında müşterinin çok iyi olan niyetini kötüye kullanmak şeklinde tanımlarsınız belki. Ancak bir de kar marjı açısından bu olaya bakabilmek de gerekir. Bir kere düşünün ki çok pahalı bir android veya çok kaliteli cep telefonunu veya araç içi elektronik VCD/DVD, vb. oynatan pahalı bir sistemi insanlar niye bu kadar ucuza netten size direk olarak da pazarlamak istesinler ki? Çok ucuza pazarlanmaya çalışılan ve çoğu zaman da pek güvenilir olamayan internet sitelerinde alışveriş yapılmadan önce, bence bir değil bin kereliğine de düşünülmeli, insanlar ondan sonra bunları satın almaya karar verebilmelidir.

Bir cep telefonunu kargoyla yollanmış kapalı pakette beklerken onun oyuncağıyla, bir salatalıkla, daha da pahalı olabilen elektronik cihazları "kelepir olarak satın alayım, aman kaçırmayayım!" derken bu yukarıdaki link örneğindeki gibi kolonya, krem, vb. karşılaşıp şok olanlar olabiliyor. Bu tür tuzaklardan ve dolandırıcılıklardan sürekli olarak sakınmamız temennisiyle. Kolay gelsin. Saygılarımla.

200 tl civarına teyp var ali express te böyle bi ihtimalde yok geçen arabaya lastik basınclarını ayrı ayrı gösteren kablosuz tmsp denilen bi sistem aldım 25 dolara taktım sorunsuz çalışıyo geri bildirim yaptım foto attım bir hafta sonra arka sağ lastiği göstermedi ek geri bildirim yaptım bozuldu diye adam hiç bir laf etmeden 25 doları geri iade etti. Biz millet olarak dürüst değiliz malesef

a101,bim'de ve kipa'da var ara ara gelir takip etmen gerek.

Alıcı tayfası bir alem..Adam 1000 TL'ye iphone bilmem ne etiketini görünce atlıyor.Düşünmüyor ki üretici firma bile bu fiyata mâl edemiyor,nasıl bu fiyata satılır ,anormal bir durum diye.Aklı sıra sudan ucuza kapatacak..

Eh alıcıların bir kısımının bu açgözlülük zaafını bilen dolandırıcılarda boş durmuyor...Mantık dışı fiyatlarla insanların önüne çıkıyorlar ,artık arada ne kadarını kazıklayabilirlerse...

Hasılı herkesin hem fikir olduğu üzere Milletçe dürüst değiliz.

İsveç'te 2016 yılında bir referandum yapılmıştı.Herkese 2500 dolar maaş bağlanması (karşılıksız) hususunda.Adamlar %77 oranında hayır biz bu parayı bu şekilde istemiyoruz dediler.Millet olarak bu ahlaki düzeyi yakalayamadıktan sonra ne dolandırıcımız biter nede uyanık geçinen tayfa..

Lastik basınçlarnın analog veya dijital olarak (PSİ bazında) çok doğru okunması konusunda şunu da belirteyim; çünkü birkaç kez de başıma geldi.. Subapların bazı zamanlardaki azizliği yüzünden basınçlı havayı kompresörle yine sıkıntısız (Eski basıncından biraz daha yavaş veya kuvvetsiz olarak) yine lastiklere o anda basıyorsunuz, yani bu basınçlı hava, kullandığınız portatif bir oto kompresörüyle çok düzgün olarak bu subap üzerinden yine lastiğin içine kadar ilerleyip gidiyor, ancak bu lastik basıncı dijital veya analog lastik basınç göstergesinden, o anki değerinin bazı durumlarda çok altında okunabiliyor. Bir subap bozukluğunu veya subapları o anda hemen lastikçide değiştirmeyi hiç aklınıza getirmeyin. Çünkü bu lastikler zaman içinde kullanılırken bu sıkıntılı subaplar yine normal haline dönebiliyor. lastiğin istenilen normal basıncına geldiğini el muayenesiyle veya yerden olan yüksekliği, lastik profilinden, fiziki görünümünden, vb. kolayca anlıyorsunuz, bu konuda sıkıntı olmuyor, sadece bu subaba bağladığınız basınç ölçümünde doğru değeri okumada bir sıkıntı olmuş oluyor. Bunu kablosuz lastik basıncını lastiklerde ayrı ayrı gösteren bir sistemden bahsetmiş olan sn. joker_'în mesajına istinaden yazdım. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
dönme olayından dolayı bozuluyorla iki tklat sibop kapağına düzelir.

Onarımını yaptım bu sistemde jantın içinde değil sensörler sibop kapağı gibi jantın içinde olan sensörlerde var aynı cihaza sadece sebsörler jantın içinde daha pahallı diye almadım japakların özel anahtarı var takmak için biraz fazla sıkmışım ilk ondan içindeki pil yatakları kopmuş ama bşr hafta göstermişti cr1632 pil var sensörlerin içinde hareket ti algıladığı zaman sinyal gönderiyomuş sensörler 10yıl gidiyomuş pil fazla sıkmamak gerekiyomuş hava kaçırmasın diye çok sıktım [emoji23]
Ha birde havaları doğru gösteriyo benzinlikte ne bastıysan onu gösteriyor denedim lastik sıcaklıklarını basınçı ister bar ister psi cinsinden gösterebiliyor güneş enerjili güneşten şarj oluyor isterseniz usb şarj söketide var belirlediğiniz basınçın altına düşerse alarm veriyo ötüyö aynı şekilde yüksek basınç tada ötüyor belirlediğiniz değerde ve play storda uygulama var tmsp diye onu indiriyosunuz telefona direk sensörler telefona bilgi gönderiyor
1549121917989.jpeg
1549121981808.jpeg

Hayırlı olsun @joker__ ben de sanırım aynısını aldım, cep uygulamasından haberim yoktu teşekkürler.

200 tl civarına teyp var ali express te böyle bi ihtimalde yok geçen arabaya lastik basınclarını ayrı ayrı gösteren kablosuz tmsp denilen bi sistem aldım 25 dolara taktım sorunsuz çalışıyo geri bildirim yaptım foto attım bir hafta sonra arka sağ lastiği göstermedi ek geri bildirim yaptım bozuldu diye adam hiç bir laf etmeden 25 doları geri iade etti. Biz millet olarak dürüst değiliz malesef
Bu dürüstlük sıkı yaptırımla oluşuyor.
İki üç defa dispute açılan satıcıyı askıya alırlar. En ufak hatasında bir daha dükkan açtırmazlar. O yüzden satıcılar sorun olursa önce bizi arayın veya 5 yıldız verin diye dil döküyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri