İnternet ve telefon hattı

Simdi arkadaşlar benim binam eski bir bina birtek ben ve en altkatta bir komsum var. 5 gundur internetim yok turknet kullaniyorum. Kablolara filan baktim tekrar taktim binadaki kutudan hepsi saglam. Zaten biranda gitti dsl ve internet ışığı. Kafama birsey takıldı. Bazi kablolar çıkık büyük kablonun icinden gelen. Bi kismida takılı. Acaba onlar kopartilmismi yoksa oylemiydi anlıyamadım. Eger olması gerektiği gibiyse iptal ettiricem lutfen yardim. Fotoda elimde tutuklarım çıkık duruyordu. Diğerleri ise takili bir kısmı yukarıda.
elinde tuttuğun kablo telekomun kablosu, bina da kaç daire varsa en az o kadar çift kablo gelir bina kutusuna. fotoda telekomun bağlantıları arkada belli değil ama 3 hat çıkış alınmış 8, 9, 0 numaralardan, bu numaraların arkasına bakarsan telekomun çaktığı 3 hattıda görürsün bunu bir kontrol et bir şey var mı diye. abone sayısı artıkça elinde tuttuğun kabloları klemensin arkasına çakacak telekom ve hat verecek numaralı yerlerden yani onların boşta olması önemli değil boş uçlar onlar.
8, 9, 0 numaralı hatlardan hangisi senin belirle sonra size gelen kablo sağlam mı diye ölçü cihazı ile kontrol et yoksa cihaz modemi getir burda kur eğer çalışırsa dairenize gelen kabloda demektir sıkıntı

satana kadar diyeceğim ama komşuma x firması satmış olduğu interneti
modem ve sözleşmeyi firma ayağına kadar getirdi gerisini getiremedi hizmete geçirmedi
telekom da bağlantısını yapmıştı .
olmayan hizmet için bir de faturalandırma yaptı .
elinde tuttuğun kablo telekomun kablosu, bina da kaç daire varsa en az o kadar çift kablo gelir bina kutusuna. fotoda telekomun bağlantıları arkada belli değil ama 3 hat çıkış alınmış 8, 9, 0 numaralardan, bu numaraların arkasına bakarsan telekomun çaktığı 3 hattıda görürsün bunu bir kontrol et bir şey var mı diye. abone sayısı artıkça elinde tuttuğun kabloları klemensin arkasına çakacak telekom ve hat verecek numaralı yerlerden yani onların boşta olması önemli değil boş uçlar onlar.
8, 9, 0 numaralı hatlardan hangisi senin belirle sonra size gelen kablo sağlam mı diye ölçü cihazı ile kontrol et yoksa cihaz modemi getir burda kur eğer çalışırsa dairenize gelen kabloda demektir sıkıntı
3 katli bi na bi ben birde komşu var oda kullaniyor ama kesik interneti. Ya usta bunun orda arizadan oldugunu düşünmüyorum. Turnet kaynakli. Pazartesi baska net baglaninca cikicak zaten

Evet arkadaslar turknetin sacmaligiymis bugun milenicom kutudan kablo çekip bıraktı ben bağlantımı yaptim dsl ve internet ışığım direk geldi. Hesapta benim binadaymis sorun evdeymis. 8 gün oldu hic bi ilgilenen yok. Uzak durulmasini tavsiye ediyorum. Iptal dilekçemide gonderdim bugün.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri