İnternet Bağlantım Sürekli Kopuyor... (Modemim Inca IM 104)

merhaba arkadaşlar.
son 1,5-2 haftadır internet bağlantım sürekli kopuyor. modemimim markası inca IM 104 adsl destek hattını aradığımda herşeyin normal olduğunu söylüyolar. modem hattımda 1 splitter ve modeme giden kablo mevcut. telefon tesliz değil normal telefon
bağlantım 10-15 dk da bir gidip geliyor.modemim yaklaşık 2,5-3 aylık yani yeni.eskisinde de aynı problem vardı değiştirdim sorunum devam ediyorum. bilgili arkadaşların tavisyelerini bekliyorum

Aynı sorun benimde başıma geldi inca modemle(eski modellerden) değiştirip linksys aldım rahatım. Evde 2 portunu kullanıyorduk dediğiniz gibi sürekli kopma meydana geliyordu çaresini bulamadım. Kolay gelsin.

benim arkadaşımda tokinin apartmanlarıda oturuyo asnsö çalışınca wireless modem kopuyo sonra düseliyoo sordu bana dedim adaptörü değiştirin belki asansör motoru gerilimi etkiler ama adaptörü değişincede aynı problem devam ediyoo.Gerilimi olçtük asansör açıkken ve kapalıyken hiçbir fartk olmuyor ynı değeri gösteriyo

modemi bilgisayara usb kablosu ile bağladıysanda yapar eğer böyle ise eternet kablosu ile bağlan modemdeki led ışıklarını takip et hangisi sönüyor eve gelen hatta ek felan var mı oraları takip et

Inca modemlerde sanırım genel bir sorun yaşanıyor bende değiştirmek durumunda kalmıştım.

Modemini bildiğin başka bi yerde dene ordada aynı sorun yaşanıyosa modemindendir. Yok değilse binanın telefon kutusunda senin hattı bul ve kabloyu kontrol et nem varsa oksitlenmiş olabilir ayrıca kabloda ek yerleri varsa evine giren oralarıda kontrol et. Bunlardan birinde sorun yoksa ara telekomu bağır çağır biraz onlara çözdür :)

bu problemden bizde çok çektik.problem internet hızından kaynaklı.eğerki hat bağlı olduğu internet hızını kaldıramıyorsa internette kopma oluyor.internet hızını düşürünce tüm problemler ortadan kalktı.bizim internet 8 likti 4 e düşürünce anlattığınız problem çözüldü.

adsl ara port değişimi iste sorun düzelecektir

inca datron vs gibi markalar ile iş yapmaya kalkmayın sakın

1 splitter değiştir
2 gelen tel hattında ek varsa kontrol et oksitlenme adsl bağlantısını koparır ama tel çalışır.
3 eğer bulunduğun bölgedeki adsl altyapısı sana verilen hızı desteklemiyorsa sürekli bağlantı kopar.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri