İngilizce anlatımlı devre sorusu*

tevfik38

Üye
hxf58.jpg

SORUYU ÇÖZEBİLECEK BİR ARKADAŞ VAR MI? ÇOK ACİL OLARAK ÇÖZÜMÜ LAZIM BANA ARKADAŞLAR...

böyle soru mu olur :D . efendim ben elektronikçi değilim ama anlayanlar tükçe olsaydı yardımcı olurlardı diye düşünüyorum. kolay gelsin

türkçe olsa yardımım dokunur...

Soruyu çözmek konusunda emin değilim, ama Türkçeye çevireyim:

(Resimdeki) BJT-JFET kaskad yükseltici devresinde Q1 transistörünün ileri yönde aktif çalışma bölgesinde olabilmesi için Iee akımı hangi aralıkta olmalıdır (Beta=100, vs.vs.) ? Gerekli / uygun Rd ve Rb direnç değerlerini seçin. Ortaband gerilim kazancını ve giriş-çıkış dirençlerinin değerini hesaplayın. C1=C2=1 mikrofarad için fL değerini hesaplayın. Bulduğunuz sonuçları Pspice'la doğrıulayın.

Son düzenleme:
Arkadaşım sen de ödevlerini hep foruma soruyorsun. Aynı soru için birden fazla başlık açıyorsun. Hocanız hiç mi bişey anlatmıyor?Kendin ne kadar uğraşıyorsun bilmiyorum ama bu sorular kitaplarda şurda burda olmalı. Yok bir de nedense hep acil oluyor ödevlerin.
Forumda "acil, çok acil lazım" gibi kelimeleri görünce bakasım gelmiyor zaten. "Ödev bölümü" diye bi yer var forumda, ödevlerini toptan oraya yaz, belki daha fazla yardım alırsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri