İndiksiyon

axesis ' Alıntı:
Evet Tek yapan biz değiliz en iyi yapan biziz bizim dışımızdada bir iki firma bu teknolojiye sahip onlarda %50 performans verebiliyorlar.Reklam değil insnalara hizmet yapmak istediğim aslında insanlar kazansınlar iş yapsınlar.Herkeze kapımızı açyık forumunuz için büyük kazanım bence..

Forumda her konu için ayrı bir bölüm var zaten eğer amacınız reklamsa bizimle irtibata geçebiliceğinizi söylemiştim ama topiclerin altında reklam vermek yasaktır bu tür mesajları siliyoruz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
burada bilgilerini paylaşan arkadaşlar çok teşekkürler

arkadaşlar indiksiyon hakında yapılan yorumlar genelde doğrudur faka indiksiyon un en önemli tarafı ısıl işlemde mesala uzun ve hasas bir mil duşunun örnek bir makinanın fener mili düşünün bu hasas ve uzun ve duzgun parçayı ısıl işlem yapılınca ne olur tabiki çarpılır yani bi tafa eğilir işte indiksiyon burda önemli yani parçanın hasasiyetini bozmadan ısıtıp sıvı ile temastan sonra sertleştirebilir

edremit ' Alıntı:
Arkadaşlar size basit bir örnek vermek istiyorum aklınızda bir fikir oluşması için. Hepimiz çocukluğumuzda bir kağıdın üzerine demir tozu koyup altında bir mıknatısı gezdirerek demir tozları ile oynamışızdır. İşte indiksiyon ısıtma mantığı bu prensibe benzer biz saniyede 4-5 kere mıknatısı oynatırız. Fakat bunu saniyede 1000-2000... defa yapabilseydik demir tozları birbirine sürterek ısınır ve kağıt yanardı.
İşte bir metali elektro mıknatısların içine koyup saniyede birkaç bin defa mıknatısın +,- kutuplarını yer değiştiriyorlar (Frekans sizin hayalinize kalmış elektronik olarak kaç HZ olabilir?). metalin içindeki atomlar (aslında domenler) birbirine sürterek ısınıyor.
Aklmda nereden kaldıysa endüktif ve kapasitif ısıtma var endüktif metal malzemeler için kapasitif metal olmayanlar için (Mikrodalga fırında tavuk pişer) Bu tip sistemlerde ısınma ortadan başlar. 1,5 ton kapasiteli bir fırının kompanzasyonunu yapmıştık. (16 sene önce) çoook teknik bir işti. O fırının gücü 250kW frekansı 1400-2000HZ idi.........

sen büyük üstatsın abi..helal olsun..seni takip ediyorum forumda çok bilgili bi abimizsin..çok öğreneceğim çok şey var senden..

Selam Arkadaşlar ben Turkıyenın en buyuk dokum fabrıkasında ergıtme bolumu bakımcısıyım bakımını yapmakta oldugum 14 tane ındıksıyon ocagı (28 tonluk 14 tonluk olmak uzere) ve 2 adet ark ocagı mevcut konu hakkında bılgı yada yardım almak ısteyen arkadaşlar varsa elımden geldıgı kadar yardımcı olmaktan gurur duyarım kolay gelsın herkeze

indüksiyon ocaklarından ziyade ark ockları kullanılıyor diye biliyorum yanlış mıyım ?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri