İndikatör ve CPU Modül Farkı (Ağırlık İçin)

Kafanur

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Başlıktanda anlaşılacağı üzere indikatör ve modül ile ilgili bazı sorularım var. yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdi piyasada "indikatör" dedikleri şey loadcell (yük hücre) modüllerini bağlayıp ağırlığı okuduğumuz ve dijital ekranda bunun değerini gösteren elektronik cihazlar diye biliyorum.

Otomasyon sektöründe ise bazen Loadcell Modülü yerine örneğin, siemens siwarex gidipte indikatör kullanıyorlar ve indikatör üstünden bilgiyi alıyorlar.

Aslında sorum ağırlık örnekli ama diğer konularda da geçerli. Örneğin sıvı yada başka şeyler ölçmek için.

İndikatör yada modül kullanmanın farkı yada avantajı/dezavantajı nedir ? İndikatör yerine modül kullanırsak gecikme mi yaşanır sinyalde ? yada modül yerine indikatör kullanırsak hesap yapmaktan mı kurtuluruz gibi sizlerden bilgiler almak istiyorum sorularıma..

Ve ayrıca neden profinetli indikatörler kullanılmıyor ? direk tak profinet ağına oku ağırlık değerini gelsin.. diye düşünüyorum..

bu aşamada beni aydınlatırsanız çok sevinirim..

Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri