İndesit Total Nofrost bulzdobaının fanı durmuyor

gmxss

Üye
Merhabalar. Indesit marka tan6L model no frost buzdolabımın içindeki fan sürekli çalışıyor. Normalde kompresör çalışırken çalışıyordu ancak şimdi kompresör durduğu halde çalışmaya devam ediyor. Kompresör çok sıcak onunla alakalı mıdır? Buzluk bölümündeki gıdalar yumuşadı. Yardımcı olabilir misiniz acaba sebebi ne olabilir ?

Elektronik kart arızalı .Tamir ettirme imkanı varsa ettir yoksa yenisini taktınız sorun çözülecektir.

Cevabınız için teşekkürler. Bugün bir tamirci de aynısını dedi tamir ettirip getirip takacağım dedi 200tl ye. Umarım düzelir.

Malesef tamirci kartı tamir ettim geldim diye gelip taktı ama hala aynı sorun devam ediyor. Sizce kartı kendim söküp götürmeli miyim kart tamircisine bizzat. Tamircinin götürdüğünden bile şüpheliyim çünkü..

En güzel, en para kazandıran,en ahlaksız servis yöntemi,arıza ne olursa olsun "Kart Arızalı değişmesi lazım" diyen hizmet veren olmak. İç ampul yanmasa ampul değiştirmek yerine kart arızalı diyebilen omurgasız servislerden uzak durun. Simdi ayni adamı cagirsaniz büyük ihtimalle başka bir arıza tesbit edecek,onu yapınca düzelmeyecek ve bir arıza daha bulacak. Bunlar usta değil kulaktan dolma bilgiyle ,deneme yanılma yoluyla arıza gidermeye çalışan kan emiciler.

Malesef tamirci kartı tamir ettim geldim diye gelip taktı ama hala aynı sorun devam ediyor. Sizce kartı kendim söküp götürmeli miyim kart tamircisine bizzat. Tamircinin götürdüğünden bile şüpheliyim çünkü..

Kartı kendim götürdüm sağlam dedi kartcı, kompresöre el değmeyecek kadar ısınıyor acaba kompresör çok ısınınca kendini durdurur mu otomatik olarak.

Büyük ihtimal kartı onartmadı.
Kartı kendim götürdüm sağlam dedi kartcı, kompresöre el değmeyecek kadar ısınıyor acaba kompresör çok ısınınca kendini durdurur mu otomatik olarak.
Soğutma yapıyormu? Soğutma yapıyorsa sensörler sağlam olmayabilir?termostat hattının bağlı olduğu soketi kontrol edin kırılma kopma olabilir.

Ettirdiyse ne kadar süre garanti verildiğini sorun, sürekli çalışması da normal değil. Fazla zaman geçirtmeden düzelmediğini belirtin yasal olarak sorumluluk onun, aldığı ücretin karşılığını vermesi gerek.

1.jpg

Bu Şemaya göre Fan motorunun çalışmasını kontrol etmek için
1- Soğutucu kapısı kapalı Derin dondurucu kapısını açtığında Fan duruyormu?
2-Derin dondurucu kapısı kapalı Soğutucu kapısı açtığında Fan duruyormu?
3- Dolap kapıları kapalı Kompresör durduğunda Fan motoru ne kadar süreyle çalışıyor ?

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri