İndesit elektrik arizasi

Ali1903

Üye
Merhaba,ustalar 2013-14 yilinda alinmiş indesit marka dfg 2622 model bulasik mainasi var,ani elektrik gidip gelmesi sonucu makina bir anda calismaz oldu,dogru durust kullanilmadi,panele hic bir sekilde elektrik gelmiyor makina calismiyor,servis 400-500 tl arasi para istedi,sizin fikirlerinizi almak istedim yardimci olabilecek varsa cok memnun olurum,makinanin kart resmini ekledim ama hangi devre elemani arizali hic bir fikrim.yok, sorun entegrelerden biri ise hurdaciya verecegim,saygilar
1562059624381-1758473741.jpg
1562059673767226530554.jpg
1562059673767226530554.jpg15620596856941797620711.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşım kartın önü temiz görünüyor keske birde arka kısmını çekseydin. Kartı sökerken hangi kabloyu nerden söktüyünü karıştırmamak için resim çek. kartı elektronikçiye götür nerde neyi var hemen bulup yaparlar. Fazla bir para tutmaz hurdacıya verirsen yazık edersin.

Arkadaşım kartın önü temiz görünüyor keske birde arka kısmını çekseydin. Kartı sökerken hangi kabloyu nerden söktüyünü karıştırmamak için resim çek. kartı elektronikçiye götür nerde neyi var hemen bulup yaparlar. Fazla bir para tutmaz hurdacıya verirsen yazık edersin.
Aslinda arka kisminda herhangi bir kararti yada yanma gibi bir durum olsaydi onuda eklerdim,ama arka kismi daha temiz gorunuyor,haklisiniz kablolari cikartirken resimlerini cektim,servis harici elektronikciye baktirmak aklima gelmemişti,hurdaciya vermeyi bende istemiyorum ama calismazsa ,baska care kalmayacak,alindigindan beri 10-15 kez kullanildi diyebilirim,kullanan kisiler yasli ve fazla bulasik olmayinca elde yikaniyor zaten,bayramda seyranda kalabalik olursa anca kullanildi,tavsiyeniz icin tesekkur ederim ustacim

Merhaba,ustalar 2013-14 yilinda alinmiş indesit marka dfg 2622 model bulasik mainasi var,ani elektrik gidip gelmesi sonucu makina bir anda calismaz oldu,dogru durust kullanilmadi,panele hic bir sekilde elektrik gelmiyor makina calismiyor,servis 400-500 tl arasi para istedi,sizin fikirlerinizi almak istedim yardimci olabilecek varsa cok memnun olurum,makinanin kart resmini ekledim ama hangi devre elemani arizali hic bir fikrim.yok, sorun entegrelerden biri ise hurdaciya verecegim,saygilar
Ekli dosyayı görüntüle 55311Ekli dosyayı görüntüle 55312Ekli dosyayı görüntüle 55312Ekli dosyayı görüntüle 55313
röle bobinlerinde yanma varsa bunu gözle göremezsin kardeş sen iyisi bunu bir elektronikçiye göster sorun başka yerde de olabilir

pek bir sıkıntılı durum gözükmüyor fotoğrafta;

kartın üzerinde beyaz kocaman ana besleme 220 V giriş yeri var ya,
bunun üzerinde, ark yapıp da biraz kararma var gibi, bunun karşı erkek kablo bağlı fişinde problem (temassızlık vb) olabilir hocam.

pek bir sıkıntılı durum gözükmüyor fotoğrafta;

kartın üzerinde beyaz kocaman ana besleme 220 V giriş yeri var ya,
bunun üzerinde, ark yapıp da biraz kararma var gibi, bunun karşı erkek kablo bağlı fişinde problem (temassızlık vb) olabilir hocam.
röle bobinideki arızayı gözle göremezsin kararma falan olmaz karta kadar enerji geliyormu bunu kontrol et

kartın üzerinde beyaz kocaman ana besleme 220 V giriş yeri...
röle demiyorum. 220 V dörtlü soket, fotoğrafta plakaları yukarı bakıyor. En üstteki fotoğrafta en sağdaki plaka isli puslu.

Ana besleme pinlerinin arkasındaki 2, fotoğrafda varistörün yanındaki diyotta kararma var bi kontrol et istersen

problemin gözüktüğü bileşenleri işaretledim; bunlardan biri veya birkaçı sorunlu olabilir, ısı ve baskı devre yolunda kararma olduğu gibi gözüküyor..

Kapasitör bayağı fırınlanmış; direnç / diyot artık geçirmiyor halde tahminen..

Ekli dosyalar

• indesitbulanakartProblem.jpg
    indesitbulanakartProblem.jpg
    135.6 KB · Görüntüleme: 23

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular