"İndesit" Üst buzluk soğutuyor alt soğutmuyor (fan arızası yok)

Fani besleyen yeri bul kardeşim. Zor bir arıza olmasa gerek. Fan harici çalışıyor ise fana enerji gelmiyor netiz orda. Ölçü aletin varsa fan uçlarından geriye doğru git. Kablolari kontrol edebilirsin kopma olabilir. Yada fana harici enerji ver sürekli çalışsın
geriye doğru gidiyorum timer'a ulaşıyorum. konuştuğum tamirciler timerden fana kablo gitmez diyorlar. aklım karıştı artık :D

bu aşağıdaki resimde fan görebiliyor musunuz acaba ?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-15 at 20.25.56.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-15 at 20.25.56.jpeg
    114.5 KB · Görüntüleme: 58
Sorunu çözdünüz galiba
Nerden beslenmis fan
alt anahtar ve üst anahtarın devreye girmesi ile besleniyormuş. MV yazan üst fan anlamına geliyormuş. alt anahtarın 4 kablosundan biri çıkmış uzun zaman önce. geçen sefer aynı arızayı verdiğimde anahtarı söküp takmıştım şans eseri kendi yuvasına temas etmiş ve çalışmış. buz dolabı nasıl çalışıyor ne gibi parçalar var öğrenmiş oldum :)

alt anahtar ve üst anahtarın devreye girmesi ile besleniyormuş. MV yazan üst fan anlamına geliyormuş. alt anahtarın 4 kablosundan biri çıkmış uzun zaman önce. geçen sefer aynı arızayı verdiğimde anahtarı söküp takmıştım şans eseri kendi yuvasına temas etmiş ve çalışmış. buz dolabı nasıl çalışıyor ne gibi parçalar var öğrenmiş oldum :)
Merhaba,

Aynı cihaz bende var, aynı sorun fakat fan dönüyor, cihazı yarım gün kapalı bıraktım, üst tarafı söktüm, buzlar eridi, fakat alt taraf soğutma yapmıyor, bu cihazda elektronik kart var mı.?, timer dediğin kısım dolabın alt kısmında iki düğme var orada mı.? ilk seferde sorunu nasıl çözmüştün .? teşekkürler.

Bu sorun olmadan alt kısım üst tarafları ısınma yapmıştı.

Benim indesit buzdolabınında üst tarafı soğutuyorz buzlanma filanda yok ama alt taraf soğutmuyor,tamirci çağırdım 48 saat kapıları aç ve fişi çek dedi sonrasında cihazı tekrar çalıştır eğer soğutuyorsa işlem tamamdır eğerki soğutmuyorsa buzdolabını kaldır at dedi 10 senelik buzdolabı konuyu açan arkadaşımızınki ise 20 senelikmiş o atmamış,bizimkine ise kaldır at dedi nasıl tamirci ise.

Benim indesit buzdolabınında üst tarafı soğutuyorz buzlanma filanda yok ama alt taraf soğutmuyor,tamirci çağırdım 48 saat kapıları aç ve fişi çek dedi sonrasında cihazı tekrar çalıştır eğer soğutuyorsa işlem tamamdır eğerki soğutmuyorsa buzdolabını kaldır at dedi 10 senelik buzdolabı konuyu açan arkadaşımızınki ise 20 senelikmiş o atmamış,bizimkine ise kaldır at dedi nasıl tamirci ise.
Buzları periyodik olarak eriten rezistans var değişimi zor geliyor bazı tamirciye,arızalı olma ihtimali yüksek iki yer var zaten ya bu rezistans ya da buna komut veren kart.Benimde aynısı başıma geldi garantisi uzatmalı Ariston marka dolabı yapmadılar şikayet felan sonra yan çizdiler ayrı hikaye (Ariston İtalya'ya şikayet ettim 2 saatte Türkiye servisi döndü)dediklerini yapın 48 saat çalışmasın hava kanallarındaki buz erisin arkada ekovatın üstüne gelen suyu atın yerleri batırmasın, 3-7 gün normal çalışıyorsa devam edin yoksa başka tamirci çağırın malum beyaz eşya fiyatları.Ayrıca teknik konulara yatkınlığınız varsa forumda arama yaparak ya da aşağıda otomatik olarak çıkan bu konudaki postları okumanızı tavsiye ederim.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri