İndash Teybimin Film Kablosu Yandı. Bulamıyorum, Ne yapıp Kurtarabiliriz?

aliserbas

Üye
Daha önce sitenizin sayesinde tamircilerin 200 tl dedikleri tv mi 3,5 tl halletmiştim. Emeklerinizi unutamam.
Şimdi yine Adana da işin içinden tamircilerin dahi çıkamadığı bir durumla karşı karşıyayım.

Cihaz Sunny 3051 LCD indash içten çıkma teyp
Sıkıntısı ekrana giden film yanmış.
Türk malı olmasına rağmen ne muadili var ne parçası
ELektronikçilere götürdüm kaldır at diyorlar
Cihazın sıfırı 500 600 TL :/

Ne yapabiliriz arkadaşlar , bunu tamir etmemizin başka bir yolu yok mu?

bQrpWj.jpg
M902r9.jpg
Q1aN9g.jpg
X20N5D.jpg

sorun sadece kabloda ise belki kod numarası ile çin sitelerinde bulabilirsin.

sorun sadece kabloda ise belki kod numarası ile çin sitelerinde bulabilirsin.
sorun sadece kablo da ama ürün türk malı olunca yurt dısından bulamadım. Belkı aynı ürün baska ısım altında yurt dısında satılıyordur ama onuda nerden bılecegız ki

Bildiğim kadaryla sadece marka türk malı geri kalan herşeyi çin üretimi, mutlaka vardır ama ismini bulmak biraz problem tabiki

Kablo üzerinde harhangi bir kod numarası varsa aliexpress ten araştırabilirsin. ben daha önce çöpe atılacak bir tabletin film kablosunu aliexpress ten bulmuştum

Bu bakır yolların üzerinde yalıtkan film mi var? hasar görülen kısım kesildikten sonra iletken kısımlar karşılıklı gelecek şekilde titiz bir bantlama yapılsa olur mu acaba?

Dostum aklıma gelen ilk çözüm aynı teypten arızalısını bulup uygun fiyata temin etmek ve içinden bu parçayı kendi teybine takmaktır. Kısa bir arama yaptırdım şuna ulaştım.

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...ilik-indah-sunny-en-son-oluru-150385907/detay

Hala satıştamıdır bilmiyorum ama diğer ikinci el sitelerinede bakıp araştırmak lazım.

Bir ikinci durum ise fleks kablo yanmış dediniz. Bu kablo kolaylıkla yanmaz. Acaba kırıldımı yoksa gerçekten yanıkmı? Yanık ise sorunu bulmadan takacağınız yeni fleks kabloda yanacaktır.

Sayın YaşlıUzman bu yöntem uygulanabilir bant değilde daha sıkı bir uygulama yapılabilir. Ldc lerde uzatma yapıyorduk bu yöntemle. Ancak fleks yeteri kadar uzun değilse ekran açılıp tam konumunu alamayabilir.

Sayın YaşlıUzman bu yöntem uygulanabilir bant değilde daha sıkı bir uygulama yapılabilir. Ldc lerde uzatma yapıyorduk bu yöntemle. Ancak fleks yeteri kadar uzun değilse ekran açılıp tam konumunu alamayabilir.

Teşekkürler. Öncelikle dediğiniz gibi neden yandığı araştırılıp arıza giderilmeli. Aksi taktirde aynı durum tekrar edecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri