İndüktif ve kapasitif düzene girmedi

Önce gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim. Kompanzasyonda kullandığım reaktif güç koıntrol rölesi kael marka. yedi gurup kondansatör var bağlantı gücüm 17,24 Kw kurulu gücüm ise 28,74 Kw. (Mevcut CosF değeri 42)96'ya set ettiğimde indüktif yazmaya başlıyor kapasitifte yazıyor 98' setettiğimde ise indüktif yazması düşüyor ama kapasitif yazma devam ediyor. Sabit gurup 5 kVar. 1. gurup 5 kVar 2.Gurup 5 kVar 3. Gurup 5 kVar 4.Gurup7,5kVar..5....6....7....10kVar.toplam 57,5 kvarlık kondansatör ile kompanze ediliyor. Cosinüs F değeri 96 da gösterdiğinde bile kapasitif yazıyor indüktifte yazıyor. Cos F yi 1'e ayarladığımda ise kapasitif coşuyor bir türlü düzene girmedi . Tek aklıma gelen ölçümün üç fazdan yapmak ve monufaze kondansatör kullanmak kaldı bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

benim kompazyonumda Rı ve Rc cok yuksek deger gösteriyor önceliklle gecmiş bir kac ayı takıp etim kurulu sistemin kac kw oldugunu hesapladım kompanzasyonu komple degiştirdim ama dikkat etmen gereken en önemli şey gücüne göre kullanman gereken otm,kontaktör ve kondansatör dür.yaptığm işlem fatura kesim tarihine denk geldiği için ilk fatura yuksek geldı sonraki fatura 5000 den 850 kadar düştü cos1 1'e cos2 0,9 ayarla

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri