İndüktif ceza sorunu

hasan_19

Üye
İyi günler arkadaslar tarla tipi bir ges sahasında 1250kva trafomuz var og ölcumlu çift yönlü sayacimiz mevcut ag kısmında ana salterin cikisinda 2000/5A akım trafomuz 40kvar(@1 1.5-2.5.5.10.20A ) direk saltere bağlı kompanze invertorler uyku moduna geçip sebekeden Max faz başı 10A yük çekiyoruz yani iç ihtiyaç ve bı kaç kamera günlük sabit tüketim bizim sorunumuz indüktif ay sonu %35 altına düşmüyor yani burdaki kompanze sabit kompnaze olarak mi geçiyor 40kvar devamlı devrede mi olması gerekli yada kaç kvarlik kısmın salterin kaldirmaliyiz 2sorum sayacimiz ag akım trafosunumu referans alır og akim trafosunumu aynı şekilde gerilim trafosu iyi günler kolay gelsin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İyi günler arkadaslar tarla tipi bir ges sahasında 1250kva trafomuz var og ölcumlu çift yönlü sayacimiz mevcut ag kısmında ana salterin cikisinda 2000/5A akım trafomuz 40kvar(@1 1.5-2.5.5.10.20A ) direk saltere bağlı kompanze invertorler uyku moduna geçip sebekeden Max faz başı 10A yük çekiyoruz yani iç ihtiyaç ve bı kaç kamera günlük sabit tüketim bizim sorunumuz indüktif ay sonu %35 altına düşmüyor yani burdaki kompanze sabit kompnaze olarak mi geçiyor 40kvar devamlı devrede mi olması gerekli yada kaç kvarlik kısmın salterin kaldirmaliyiz 2sorum sayacimiz ag akım trafosunumu referans alır og akim trafosunumu aynı şekilde gerilim trafosu iyi günler kolay gelsin

Gündüz üretim varken reaktif değerinizin bir önemi yok dağıtım şirketi üretim yokken invertör ve trafonun kayıplarındaki reaktif değerleri abonenize fatura eder.Genelde GES santrallerinde gördüğüm genel hata sabit gurup kondansatörün büyük seçilmiş olması.Kompanzasyon panosu kurmanız lazım a.g barasına paralel olarak uygun değerde.

Yasa gereği gündüz şebekeye verilen reektife dağıtım şirketi ceza uygulamıyor sadece akşam panel üretimi durdurdudugunda sebekeden çekilen reaktife ceza uyguluoyr

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri