İnce kesit yüksek akım kablo?

0M42

Katılımcı Üye
Merhaba, 2.5mm kesite sahip standart nyaf kablodan daha fazla akımı taşıyabilecek kablo türü varmıdır?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1626415899434.png

gümüş bakırdan %5 daha iyi iletken. fakat gümüş kablo piyasada hiç duymadım. zaten çok pahalı olur.

Gümüş Kaplama Hoparlör Kablosu bulunabilir ?

dikkat etmen gereken kablo iletkenini ısıtmamak . ısıyla iletkenin özdirenci artar daha fazla gerilim düşer.

Gümüş Kaplama Hoparlör Kablosu bulunabilir ?
Bunun gibi bir şey arıyorum sanırım böyle bir kablo çeşiti var adını bilmiyorum standart kesit kablolara nazaran aynı kesitte olmasına rağmen daha fazla akım taşıyabiliyor.

Avuç içi kadar yüksek devir (60 - 100 bin devir) brushless dc motorları çalıştıracak. Motorlar avuç içi kadar ancak 12 voltta yük altında 60 - 70 amper akım çekiyor. Motorların kendi kabloları çok kısa 10 cm kadar. Dış kabı soyduğumda çıplak tel 2mm. geliyor ve çok ince bir sürü damardan oluşuyor ve söylediğiniz gibi gümüş kaplı olabilir öyle bir görüntüsü var. Bu kablolara 4mm. standart nyaf ile ek yaptım yük altında kablolar ısındı eklerin uzunluğu 2 metre kadar var.

4mm2 kullandığınız kablonun bakırı saf olmayabilir. benimde başıma gelmişti başka marka kablo kullanınca düzelmişti.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri