İmmergas kombi kırmızı ışık arızası

norm034

Üye
öncelikle iyi çalışmalar arkadaşlar,

İmmergas marka kombi kullanmaktayım.bugün kırmızı ışık hatası vermeye başladı.reset atmaya çalıştığımda resetlenmiyor fakat kombi üzerindeki düğmeden kapat aç yaptığımda kombi resetleniyor, bir süre (15-20 sn) ateşleme yapıyor içerisindeki su ısınıyor daha sonra su sesiyle beraber tak tuk sesler gelip (su içeride çarpıyor veya sıçrıyormuş gibi) bar göstergesi 3-1 arası acayip bi şekilde oynuyor ısı göstergesi acayip bi şekilde oynuyor kırmızı arızaya geçiyor.kış moduna aldığımda hiç bir hareket yok.sizce sorun nedendir?

Aynı zamanda kombiyi bu şekilde resetleyim 15-20 sn çalışma süresinde sıcak suyu açıp beklettiğim zaman su sorunsuz ısınıyor fakat suyu kapattığımda tekrar kırmızı ışık ve reset atıyorum aynı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
02 Arıza Kodu: Bu Arıza Kodunda Kombi De Kırmızı Işık Yanması Meydana Gelir. 02 Arıza Kodu Cihazın Aşırı Isındığını Ve Bloke Olduğunu Gösterir. Bu Süre İçerisin De Bir Süre Bekleyiniz. Şayet Kombi Düzelmez İse Limit Termostat (Aşırı Isı Termostatı) Hasar Görmüş Olabilir.

asiri Isi termostati

Ekli dosyalar

• aşırı ısı termostatı.JPG
    aşırı ısı termostatı.JPG
    43.1 KB · Görüntüleme: 14
Teşekkür ederim Bugün parçacıdan alıp deneyeceğim.

Limit termostatını değiştirdim sorun gene devam ediyor.basınç artıyor sıcaklık göstergesi 60 dereceyi gösteriyor bi anda daha sonra kapanıyor.anormal derecede su sesi geliyor kombinin içinden.yanma olduktan 5 sn sonra daha sonra azaya geçiyor.bakır boruların birisinden anlık aşırı kaynar su geçiyor bugün onu farkettim daha sonra arızaya geçiyor cihaz.yalnız dediğim gibi sıcak su açıkken kombi normal çalışıyor.kapattığımda tekrar arızaya geçiyor.kırmızı ışık sabit sarı ışık yanıp sönüyor.

Limit termostatını değiştirdim sorun gene devam ediyor.basınç artıyor sıcaklık göstergesi 60 dereceyi gösteriyor bi anda daha sonra kapanıyor.anormal derecede su sesi geliyor kombinin içinden.yanma olduktan 5 sn sonra daha sonra azaya geçiyor.bakır boruların birisinden anlık aşırı kaynar su geçiyor bugün onu farkettim daha sonra arızaya geçiyor cihaz.yalnız dediğim gibi sıcak su açıkken kombi normal çalışıyor.kapattığımda tekrar arızaya geçiyor.kırmızı ışık sabit sarı ışık yanıp sönüyor.
Abim modelini yaza bilirmisiniz

İmmergas eolo star 23 kw yazıyordu

resmdeki kombimi aynisidirmi?

Ekli dosyalar

• imergas.jpg
    imergas.jpg
    24.5 KB · Görüntüleme: 27

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927