İlk nasıl çarpıldınız?

Metal metrenin boş duyun içine değmesi ile çarpılmıştım.metre ve ben sallandık.

eskiler bilirler pejo motosikletin üzerinde giderken buji kablosu çıkıyordu takayım derken bujiyi tuttum. beni harika silkeledi ama motordan düşmedim.

Merhaba
18 / 08 / 2018 konu yazısı başlancı saat 23.50
Çok iyi hatırlıyorum günlerden 30 mart idi,
Yanlış yazmışım 31 mart düzeltme
Müşterek direk üzerindeki trafonun siğortası atmış , alta enerji var üste trafo ,
enerjiyi kestirilmesini istedim . kesildi denindi .
Ben iş güvenlik ekipmanları ( 18kv izole elektrik botu + yanmaz elbise + elektrik kask + parasüt kemer + çilt kol şok emici elestik lanyard + elektrik kontrol kalemi + jamper teli telefon kablosu ( og gerilim siğortası yerine ) vs gibi tam ekipman direğe çıktım kontrol kalemi ile ölçemeye vakit kalmadan çarpıldım bereket versin parasüt kemer ve çilt kol şok emici elestik lanyard açıldı direkten düşmekten kurtuldum . daha sonra gözümü .........................
Devamı reklamlardan sonra ,arkası yarın .

19 / 08 / 2018 konu yazısı devamı
yazıya ek : Yarın oldu !!!
1 nisan olmuştu
og kontrol kalemi yerine ag kontrol kalemi kullanmışım .
rüya görmüşüm , yatakta düştüm uyandınm.

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Klın .

Son düzenleme:
Gerçek olmadığı 30 martın ertesi günü 1 nisan deyince belli oldu. [emoji848]

Aradaki 31 martı atlamışsınız. [emoji847]

birçok kere çarpildım ama unutamadığım elektriğe çarpılma ilk gorev yaptığım A.U.bilecik meslek yuksekokulunda elektronik atelyesınden bir osilaskop geldı oğrenciler elektrik çarpıyor aarızalı dedıler cihazı soktum araştırdım sorun yok test ettım kaçakta yok gerı gonderdım oğrenciler yıne geldı çarpılıyoruz dıye sinirlenmiştım benım odanın tam karşisi atelye atelyeye girdım yenı mezun bir bayan oğretmen neresınden çapıyor dedım prob uçlarından dedıler bende probun canlı ucunu bir elıme şase ucunu diğer elıme aldım almamla beraber kazık gıbı kaldım ellerımı hareket ettırsem kurtulacağım oğrenciler oğretmende şaşırdılar bilincim yerınde ama elımdekı iletkenlerden kurtulmak için iki adim attım gerıye kablodan kurtuldum goruyorsunuz çarpıldığımı ya enerjıyı kesın veya kabloya vurun dıye iyi bir firça attım kabahat bendeydı ama yanılabır insanoğlu hayatım boyunca unutmam

Benim ilk çarpılmam biraz tuhaf oldu.
2007 yılında askerden geldim iş arıyorum.
Kastamonu merkezde bir elektrikçi eleman aranıyor yazısı asmış.
Gittim konuşmaya.
İki tane patron 3 tane personel dükkanda oturuyor.
Ben dedim eleman ilanı için geldim.
Bilgin varmı dediler az çok var dedim.
Hiç elektrik çarptımı seni dedi patron.
Bende hayır çarpmadı ama korkmam dedim.
Şimdi anlarız dedi korkup korkmadığını.
Cekmeceden bir seri lamba çıkartıp prize taktı.
Faz olan ucu uzattı bana tut dedi tuttum çarpılmadım.
Lambaya giden diğer ucuda uzattı ve önemli olan bu ikisini tutmak dedi.
Bu ikisini tut işe alalım dediler.
Zaten askerden yeni geldim para yok iş yok.
Tuttum iki kabloyu da yaklaşık 2 saniye kadar.
Bi güzel çarpıldım.
İNSANOĞLU KADAR ZALİM VE ACIMASIZ BİR YARATIK YOKMUŞ BU DÜNYADA bu gerçeği öğrenerek işe girmiş oldum.

İlk çarpılmamı hatırlamıyorum ama en son küçük bir buat kutusuna 3 faz sigorta girişlerini çıkışlarını vs kontrol ederken besleme kablosuna birisinin ayağı takıldı ve fazlardan birisi çıkıp diğerine çarptı. Elimin biraz ilerisinde bir ışık gördüm...Call Of Duty sendelemesi gibiydi. Elektrik çarpmadı ama o ışık ve sesin etkisiyle hemen ayağa kalkmaya çalışınca kafamı başka yere çarptım.

ucuzculuk yapıp aldığım havya makinesini fişe sokmamla çarpıldım ve sonrasında 1 metrelik kablosu yok olarak koluma siyah kaplamasının yapışması ile son bulmuştu. Hiç bu kadar tırstığımı bilmem. elimde sadece fişi kalmıştı. Kablo yok olmuştu. elektriği maalesef pek sevemedim...

Mesleği elektrik olupta nasıl çarpıldığını anlatmak,kusura bakmayın ama abesle iştigaldir.Ne iş yaptığınızı bilmiyorsanız yapmayın kardeşim,cehaletin eğlencesi olmaz.Üstelik can tehlikesi vardır.Kurallara uyun,gerekli tedbirleri alın,doğru dürüst iş yapın,atlattığınız tehlikeleri de eğlenceli birşeymiş gibi anlatmayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri