İlk nasıl çarpıldınız?

çok çarpıldığım için hatırlamıyorum ama akım trafosu fena çarptı

İlk ne zaman çarpıldım hatırlamıyorum ama lisede 220 V kondansatörü doldurarak çok adam çarpmıştım. :D

Sene 1988 Meslek lisesine ilk başladığımda Zafer hocamızın hoş geldiniz partisinde el dinamosu ile :)

Ben ilk çarpıldigimda 7 yasimdaydim zil trafosunun kablosu çıkmıştı bende takmaya çalışırken elektriğe çarpıldim

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

İlk çarpıldığım anı hatırlamıyorum ama vinç üzerinde 2 faz 380V sağ elimden girip sol dizimden çıkmıştı muhteşem anlardı.

Cok kolay oldu, busbara elimi attim

Sent from my SM-N9000Q using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

ilkokul 2 de idim. babam insaatciydi. is icin antalyadaydik. bir seyyar lamba vardi. sunu kenera cekeyim dedim. lambayi tuttum. birde demir kapi vardi onu
onu tuttum. aman Yarabbim o neydi oyle. nasil kurtuldugumu hatirlamiyorum ama korkunca su verirler ya insana koca bir sise su ictigimi hatirlarim.

ikinci olarak da universitedeyken kalorifer yakiyordum.
brulor bozulmustu. cakmaklara giden kablolari sokmus, takarkende nasul olduysa kablonun birini
takmayi unutmusum. enerjiyi verince bir halay bir horon edasl bende.
bir hafta sol kolum agridi. elektrikle boyle kanka olduk ve daha hic ayrilmadik :)

5 - 6 yaşlarında lambalı radyonun fişini prize takarken çarpıldım. Gözlerimi açtığımda babamın ellerimden tutup kollarımı sağa sola oynattığını gördüm ev ahalisi de korkulu gözlerler bana bakıyordu. Fişin bir kısmı kırıkmış radyoda bende aynı anda çalışmaya başlamışım. İlk görüşte aşk buna derim işte :eek:. İkincisinde yüksek gerilime demir çubuk uzatmıştım. Uzak olduğu için balkon demirlerine tutarak uzanmıştım. Değdimi uzaktanmı atladı bilmiyorum ama kolum ok gibi geri gitmişti yaş 8 -10. Babam dilekçe verip telleri uzağa taşıttırmıştı. Amcaoğlundan sonra bende denemiştim ama o uzun süre kendine gelememişti. Bu yüzden çocukların olduğu yerde azami güvenlik tedbirleri alırım.
Allah çarpılmaktan korusun.

Aklıma gelmişken anlatayım. Daha yaşımda değilmişim, emeklerken annemin şişini alıp prize sokmuşum.Allah'tan şişi nötr'e sokmuşum. %50 şansım tutmuş, tabiiki neticede kader Rabbim korumuş, kimisi şans der, kimi Anne dikkatsizliği der. Elektrikçi olacağımız o zamandan belli olmuş :)

Aklıma gelmişken anlatayım. Daha yaşımda değilmişim, emeklerken annemin şişini alıp prize sokmuşum.Allah'tan şişi nötr'e sokmuşum. %50 şansım tutmuş, tabiiki neticede kader Rabbim korumuş, kimisi şans der, kimi Anne dikkatsizliği der. Elektrikçi olacağımız o zamandan belli olmuş :)

Aynen bende yaşıma gelmemişken iki şişi birden prize sokmuşum şişler patlamış :)

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri