İlk CNC Denememiz

çok idaalı duruyor tamamen toplanınca cok güzel olaçak hadi hayırlısı basarılar...

teşekkürler, saygılar.

butun kesimleri lazer kesim yapmıssınız ve gayet guzel pilanlamıssınız.tebrikler.inverter dediginiz servo veya step sürücülermi.herhalde servo olamaz cok ucuz geldi fiyatı 3 tane icin.vidalı milleri isallah biraz kalınından secmissinizdir.16 lık vidalı mil uzun mesafede salgı yapıyor.kolay gelsin

Selamlar,

parçalar evet lazerle yapıldı, plan tamamıyla mekanikçi arkadaşıma ait, ben sadece elektriksel aksamı ile ilgileniyorum,

inverter dediğim, spindle motoru çalıştırma için gerekli olan 3 faz asm sürücü,

step motor kullanıcaz y ekseninde 2 adet motor, diğer eksenlerde tek motor olacak,

eksenlerin tümünde 16 lık vidalı mil var, yaklaşık 100cm de salgı yaparmı hiç bilmiyorum,

teşekkürler,

Selamlar,

diğer konular hakkında bilgi veriyim,

mekanikçi arkadaşım ve ben farklı fabrikalarda çalışan bakımcılarız, bu işide ticari bir faaliyet içerisinde düşünmediğimizden zaman buldukça rahat rahat yapıyoruz, her işte olduğu gibi bu işte de neyi kullanacağınız, nereden kaça temin edeceğiniz, eş dost olayı önemli,

mekanikçi arkadaşımın sanayide çevresi oldukça geniş, lazer kesime kimi yer 750TL isterken, arkadaşım 250TL. ye yaptırdı

şasenin toplanması bir tanıdığın atölyesinde ve iyi bir usta tarafından gazaltı kaynağı kullanılarak yapıldı, para verilmedi,

torna freze işleri içinse babam tornacı, dolayısıyla cnc tornadan universal tornasına frezesine kadar hepsi emrimizde bugün miller işlenicek, tabi para verilmiycek,:)

bütçe konusunda bir sıkıntımız yok ancak sınırsız da değil tabi,

ortaya çıktıkça yeni resimler ekliycem.

İnşallah en ksa zamanda tamamlarsınız.Gayet guzel bır calısma olmus.Bende yakın zamanda yapmayı planlıyorum.

Çağatay emeğiniz için sizi tebrik ederim,gerçekten başarılı bir çalışma olmuş.

ah ah keşke benim de sanayi kesiminde çevrem olsa ... :(
ben daha tek eksende hareket için mekanizma yapamıyorum... ne tornacım var ne kesicim..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri