İlginç Unilever Mülakatı

Ambitious

Üye
Merhaba arkadaşlar , ramazan ilk haftalarında internette gezinirken unileverin bulunduğum şehirde Elektrik Bakım Mühendisi aradığını gördüm ve gayet rahat , oruçlu bir dumur olarak 4-5 sayfalık tamamı ingilizce CV doldurdum ve yolladım . 2 gün sonra insankaynaklarından aradılar ve müsait değilim dedim , ertesi gün tekrar aradılar ve 2 gün sonra tekrar arayacaklarını ve telefonda mülakat yapacaklarını söylediler ve aradılarda , Tam 32 dk o sordu ben anlattım . 2 gün sonra bana uçak biletini göndereceklerini söylediler , neyse istanbula gittim . 2 kişi karşımda çok güzel bir yüzyüze mülakat geçti , teknik , psikolojik ve yabancı dili geçtiğime inandım . 2 gün sonrada aradılar ve ' Uygun değilsiniz ' dediler . Telefonda ne diyeceğimi bilemedim , ok deyip kapattım . Sonra içimden bi ses neden uygun değilim dedi . Bayanı aradım ulaşamadım mail attım cevap gelmedi . Şimdi benim yerimde siz olsanız ne düşünürsünüz ? İnsanı değişik bir psikolojiye sokuyorlar ..Güzel düşüncelerinizi bekliyorum

Büyük firmalar büyük oyunlar..Bide söyle düşün ya biletide sana aldırsalardı dimi..

Belki dönüşü aldırmışlardır, uçak bileti gidiş dönüş müydü? Birşey nihai sonucuna varmadan olmuş addedip hayal kumaktansa, kesinleştikten sonra zevkini çıkarmak lazım.

Arkadaşım siz zaten baştan kaybetmişsiniz ! Ne demek uluslar arası firmada işe girmek isteyeceksiniz ve birde oruçlu olacaksınız ! Kendilerine has dünya oluşturmak isteyen global köyün ağaları köylerinde ayrık otu isterlermi hiç ? Ne malum bu gün oruç derken yarın namaz öbür gün hac ,seneler sonra bir 11 eylül benzeri bir olaya sebeb olmayacağınızı kim garanti edebilir !? :) Neyse şakayı bir yana bırakalım (her şakanın altında bir gerçek yatar ) bu zihniyet böyle arkadaşım,siz cevher olduktan sonra kadrinizi bilecek firmalar elbet çıkacaktır. Yerli firmalarımız da baya büyük işler yapıyor ve elemanlarımızı inşallah yabancı ellere bırakmazlar!Tabi her yabancı firmayı aynı kefeye koyamayız.Size geçmiş olsun der bayramınızı tebrik ederim.....

Arkadaşım siz zaten baştan kaybetmişsiniz ! Ne demek uluslar arası firmada işe girmek isteyeceksiniz ve birde oruçlu olacaksınız ! Kendilerine has dünya oluşturmak isteyen global köyün ağaları köylerinde ayrık otu isterlermi hiç ? Ne malum bu gün oruç derken yarın namaz öbür gün hac ,seneler sonra bir 11 eylül benzeri bir olaya sebeb olmayacağınızı kim garanti edebilir !? :) Neyse şakayı bir yana bırakalım (her şakanın altında bir gerçek yatar ) bu zihniyet böyle arkadaşım,siz cevher olduktan sonra kadrinizi bilecek firmalar elbet çıkacaktır. Yerli firmalarımız da baya büyük işler yapıyor ve elemanlarımızı inşallah yabancı ellere bırakmazlar!Tabi her yabancı firmayı aynı kefeye koyamayız.Size geçmiş olsun der bayramınızı tebrik ederim.....

Gerçekte başarılı bir iş görüşmesi sonrası olumsuz sonuç alınması insan için çok can sıkıcı olabiliyor.
Ben yukarıdaki firmayı kastedmiyorum. Ürünleri gayet başarılı ve kullanıyorum.

Maalesef ülkemizde bir grup özellikle fason sanayicileri ve iş adamları derneği mensubu bir çok güzide işletmemiz oruç, namaz gibi olgulara pek tahammülü yok. Mini etekli bayanlar ofislerde kişkirderken, sen sahada bir tarafından ter akarken amirin gelip sakalın uzamış diyebiliyor. Gel gelelim bu tip uygulamayı kendine hedef belirlemiş firmanın ziyaret için yurt dışındaki ortağının genel merkezine veya AR-GE'sine ziyaret için gittiğinizde buralarda görüşlerinden dolayı hiç bir firmada iş bulamayacak kişileri görebiliyorsunuz.

Olayın oruçla namazla direkt olarak ilgisi olduğunu düşünmüyorum, bir benzeri benim başımada geldi, uluslararası firmalara girmek isteyen çok oluyor, onlarında eleme süreci çok uzun oluyor. En sonunda referansı daha kuvvetli bir aday seçiliyor. Olan adaya oluyor.

Bu referans kelimesine hayranım kesin bunu bir patron bulmuştur.Bildiğin torpile patron referans diyor hadi l...Diğer ilginç kısım ise torpili iyi olan daha mı iyi mühendis oluyor patronun gözünde acaba.
İmza:İyi mühendis tekniği veya teoriği iyi olan mühendis değil torpili müdür olan mühendistir.

Merhaba arkadaşlar , ramazan ilk haftalarında internette gezinirken unileverin bulunduğum şehirde Elektrik Bakım Mühendisi aradığını gördüm ve gayet rahat , oruçlu bir dumur olarak 4-5 sayfalık tamamı ingilizce CV doldurdum ve yolladım . ---------------------2 gün sonra insankaynaklarından aradılar ve müsait değilim dedim---------------------- , ertesi gün tekrar aradılar ve 2 gün sonra tekrar arayacaklarını ve telefonda mülakat yapacaklarını söylediler ve aradılarda , Tam 32 dk o sordu ben anlattım . 2 gün sonra bana uçak biletini göndereceklerini söylediler , neyse istanbula gittim . 2 kişi karşımda çok güzel bir yüzyüze mülakat geçti , teknik , psikolojik ve yabancı dili geçtiğime inandım . 2 gün sonrada aradılar ve ' Uygun değilsiniz ' dediler . Telefonda ne diyeceğimi bilemedim , ok deyip kapattım . Sonra içimden bi ses neden uygun değilim dedi . Bayanı aradım ulaşamadım mail attım cevap gelmedi . Şimdi benim yerimde siz olsanız ne düşünürsünüz ? İnsanı değişik bir psikolojiye sokuyorlar ..Güzel düşüncelerinizi bekliyorum
Merhaba
Baştan kaybetmenize sebep olan bence anahtar cümle budur.

Referans = Torpil

Torpil deyince insan aklına sanki haksız bie uygulama yapılmış gibi geliyor. Referans ise daha modern ve sanki olması gereken bir şeymiş gibi. Fakat ikiside aynı şey.

Referans biraz daha tavsiye niteliği taşır gibidir.Fakat torpil bu adamı alacan o kadar yani BİRAZ daha kabasıdır

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri