İletim hatları kompanzasyonunda yıldız veya üçgen bağlantı

mühenes

Üye
enerji nakil hatlarında malumunuz kompanzasyon yapılıyor. Seri reaktör ve seri kompanzatör, şönt reaktör ve şönt kompanzatör türleridir. Peki bunlar hangi durumlara göre neye göre yıldız veya üçgen bağlanıyorlar enerji nakil hatlarına? Bilen varsa şimdiden çok teşekkür ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Teknikte olmaz diye birşey olmaz.Ancak yük-
sek gerilimde üçgen olması çok daha mali-
yetli olur.Tam bilmemekle birlikte,yıldız tip
olması daha mantıklı geliyor bana.

Teknikte olmaz diye birşey olmaz.Ancak yük-
sek gerilimde üçgen olması çok daha mali-
yetli olur.Tam bilmemekle birlikte,yıldız tip
olması daha mantıklı geliyor bana.
kondansatörlerin üçgen bağlantısı yıldız bağlantıya göre maliyet açısından 3 kat daha az diye biliyorum sami bey

Düşük gerilim için,∆ bağlantı daha ekonomik tabiki.İletim şebekesinde 154-380 kv kullanıldığına göre,orada çok zor ya-
lıtım şartları ortaya çıkar.O nedenle,daha
pahalı olmasına rağmen,Y yapmak daha
uygun olabilir diye düşünmüştüm.

Düşük gerilim için,∆ bağlantı daha ekonomik tabiki.İletim şebekesinde 154-380 kv kullanıldığına göre,orada çok zor ya-
lıtım şartları ortaya çıkar.O nedenle,daha
pahalı olmasına rağmen,Y yapmak daha
uygun olabilir diye düşünmüştüm.
Aslında sami bey tam olarak aradığım iletim hattına seri ya da paralel bir kompanzasyon elemanı ekliceksem yıldız yada üçgen olmasını nasıl belirlicem iletim hattında ne olacak ki ben yıldız seçicem ya da ne olacak ki ben üçgen seçicem

YG ile işim hiç olmadı ve o konu uygulaması
hakkında bilgim yok.Sizi yanlış yönlendirmek
istemem.Bu konudaki uygulamaları araştır-
manızda yarar var.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular