İleri sayısal dersimde takıldım yardım edebilecek birisi varmıdır?

bu sorudan anlayan varmı

Ekli dosyalar

• İLERİSAYISAL.png
    İLERİSAYISAL.png
    20.9 KB · Görüntüleme: 40
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Lojik kumanda devreleri megep yazın. Oradan çok güzel bir doküman çıkıyor. Önce baştan aşağı okuyor , anlamaya çalışıyorsun. Sonra ödevini yapmaya çalışıp yapabildiğin kadarını buraya yüklüyorsun. Yapamadigin yere biz yardımcı oluyoruz . Hiç bir yerini anlamıyorum, hocam doküman vermedi , derse gelmedi , uzaktan eğitim fayda vermedi bahanelerini de kabul etmiyoruz.

Lojik kumanda devreleri megep yazın. Oradan çok güzel bir doküman çıkıyor. Önce baştan aşağı okuyor , anlamaya çalışıyorsun. Sonra ödevini yapmaya çalışıp yapabildiğin kadarını buraya yüklüyorsun. Yapamadigin yere biz yardımcı oluyoruz . Hiç bir yerini anlamıyorum, hocam doküman vermedi , derse gelmedi , uzaktan eğitim fayda vermedi bahanelerini de kabul etmiyoruz.
Degerli Hocama aynen katılıyorum. Başlangıç niyetine devrindeki seri bağlantıları AND, paralel olanları ise OR mantigla ilişkilendirilmelisin ?

Bakmıştım ona ama bunları cevaplamak için yeterli değilki
Degerli Hocama aynen katılıyorum. Başlangıç niyetine devrindeki seri bağlantıları AND, paralel olanları ise OR mantigla ilişkilendirilmelisin ?
TAMAMDIR ÜSTÜNDE UĞRAŞIYORUM

Bakmıştım ona ama bunları cevaplamak için yeterli değilki

TAMAMDIR ÜSTÜNDE UĞRAŞIYORUM
Size orada yemek yapacak kadar hatta fazlasıyla malzeme var. Siz direk ödevinizin aynısının cevabını arıyorsanız bulmanız mümkün değil.

D tipi flip flop, devredeki kilitleme yerine kullanılabilir mi acaba..

Verilen devrede 3 buton girişi ve 4 çıkış mevcut.
Aşağıdaki işlem basamaklarını sırasıyla gerçekleştirerek sonuca ulaşabilirsin.
1. Girişlerin 1 ya da 0 olması durumuna göre tüm alternatifleri bulunduran bir doğruluk tablosu hazırlayın.
2. 4 çıkış için birer tane karnough haritası hazırlayarak doğruluk tablosundaki verileri haritaya işleyin.
3. Haritaları sadeleştirin.
4. Sadeleştirme sonucuna göre de ortaya çıkan fonksiyonlara bakarak lojik devreyi çizin.
Bu şekilde bir kaç saatte yapabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri