İleri geri zamanlamalı çalışma

Evet doğrudur ustam gübre sıyırıcı sistemi için yardımcı olabilirmisin
Evet doğrudur ustam gübre sıyırıcı sistemi için yardımcı olabilir misiniz
Verdiğim çizimi uygulrsan sorunun çözülür..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ustam bunu Amerikan normu yokmu bu biraz karışık geldi bana

Tamamdır teşekkürler

İki adet 3 fazlı 0.53kw redüktörlü motor var
Bunlar birbirine çelik halat ile bağlı birisi ileri çekiyor diğeri geri çekiyor bu sistemi zaman ayarlı otomatik hale getirmek istiyoruz
Aslında bir tane 24 saatlik zaman saati ama dijital ve çift röleli çift zamanlı zaman saati kullanılabilir.

Belediyede elektrikçi olduğum zamanlar bunları çok kullanıyordum parklarda aydınlatma ve süs havuzlarının devreye alınıp çıkartılması işlemlerinde...

Benim kullandığım entes marka dtr 10 astronomik zaman saati idi...

İstediğiniz saatin istediğiniz dakikasında çalıştırıp yine istediğiniz zaman durduracak şekilde 15 tane farklı program yapılabiliyordu diye hatırlıyorum ama en son 2013 de kullandım ve detayları çok aklıma gelmiyor.

Aslında size lazım olan şey gerçekten çok basit bir şey motorun birini zaman saatinin rölesinin birine diğerini diğerine bağlayacaksınız geriye sadece zaman ayarı kalacak. Eğer motorlarınız frenli değilse. tabi frenli ise de farklı mantık yürütülebilir ki o da çok basit

Aslında bir tane 24 saatlik zaman saati ama dijital ve çift röleli çift zamanlı zaman saati kullanılabilir.

Belediyede elektrikçi olduğum zamanlar bunları çok kullanıyordum parklarda aydınlatma ve süs havuzlarının devreye alınıp çıkartılması işlemlerinde...

Benim kullandığım entes marka dtr 10 astronomik zaman saati idi...

İstediğiniz saatin istediğiniz dakikasında çalıştırıp yine istediğiniz zaman durduracak şekilde 15 tane farklı program yapılabiliyordu diye hatırlıyorum ama en son 2013 de kullandım ve detayları çok aklıma gelmiyor.

Aslında size lazım olan şey gerçekten çok basit bir şey motorun birini zaman saatinin rölesinin birine diğerini diğerine bağlayacaksınız geriye sadece zaman ayarı kalacak. Eğer motorlarınız frenli değilse. tabi frenli ise de farklı mantık yürütülebilir ki o da çok basit
Motorlar sıyırıcı kizaklarini çekiyor yani sona geldiğinde limit sivic ile durması gerekiyor ki tekrar sorunsuz başlasın

Motorlar sıyırıcı kizaklarini çekiyor yani sona geldiğinde limit sivic ile durması gerekiyor ki tekrar sorunsuz başlasın
Evet limit switch meselesi işin en kolayının daha da kolay tarafı olduğu için yazmaya gerek duymamıştım...

Limit switch kapalı kontakları kullanılır bu işler için emniyet olarak falan ama yine de önemli olan astronomik zaman saatindeki 15 adet program sizin işinizi görecek mi onu detaylıca incelemek gerekir...

Mesela sistem günde kaç sefer çalışıyor yada çalışması gerekiyor ?

Bakın zaman saatinden sevdiğim bir kanal olan usta tv de bahsetmişler biraz incelemenizi öneririm...

Bu gün doğumu gün batımı meselesini dikkate almayın hiç size lazımlı olan bir özellik değildir ve menüden iptali yapılıyor.

Herkese iyi günler
Üç fazlı bir motor halat yardımıyla bir sıyırıcı kızağı bir baştan bir başa çekiyor
Biz bunun belli bir zaman aralığında kendi başına gidip gelmesini istiyoruz bunun kumanda devresi nasıl olmalı
Yada bunun için hazır bir kontrol kartı var
Ben zelio akıllı röle ile yapmıştım en kolay yolu akıllı röle kullanmak akıllı röle üzerinden istediğin zaman aralıklarını girip çalıştırabilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri