İLERİ DÜZEY PLC ÖĞRENME

samet2626

Üye
Tasarım mühendisliğini kazandım bu sene hazırlık okucamda ben s7 - 200 programı kullanmayı biliyorum. s7 300 - 1200 felan kullanmak istiyorum.
Bunları programlama Mantığı aynımı?
Fabrikada en çok hangisi kullanılır?
Tasarım müh.Plc ne kadar işine yarar?(PLC dersi göreceğim)
Diğer plc markalarınıda öğrenmek gerekir mi?Ben sadece siemens öğrenmek istiyorum
Kolay gelsin.cevap yazanlara teşekkür ederim şimdiden.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Endüstriyel otomasyon sektöründe çalışacak isen proje yapacaksan öğrenmen şart.
Ancak sadece satış vs yapacaksan ufak bir proje yapıp rafa kaldırman da yeterli olacaktır.

Diğer plc lerden allen bradley öğrenmeni tavsiye ederim daha sonrası hep aynı gelecektir.

ben teknik lise otomasyon bölümü mezunuyum şuan plastik fabrikasında çalışmaktayım çalıştıhım yerde plc olrak cicon denilen çin yapımı bir marka var diyeceğim oki hepsinin programlama mantığı aynıdır değişmez.biliyosn s7-200 hepsini öğrenirsin kurcalaya kurcalaya programlama mantığı aynıdır....:)

fabrikalarda en çok 300 ve 400 serisi kullanılır.

ben teknik lise otomasyon bölümü mezunuyum şuan plastik fabrikasında çalışmaktayım çalıştıhım yerde plc olrak cicon denilen çin yapımı bir marka var diyeceğim oki hepsinin programlama mantığı aynıdır değişmez.biliyosn s7-200 hepsini öğrenirsin kurcalaya kurcalaya programlama mantığı aynıdır....:)
mantık aynıysa o zaman işim kolay.Teşekkür ederim.

s7-200 ve 1200 temel seviye s7 300 - 400 ileri seviye plc dir. arkadaşın dediği gibi allen bradley de öğrenmende fayda var. micrologix serisi mesela...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri