İlave Kaçak Akım Rölesi

bedrib

Üye
Arkadaşlar ben yeni üyeyim ve elektrik konusunda fazla bilgim yok. Kaçak akım rölesi ile başım belada markası İSEMPAŞ, bütün prizlere bağlı bütün cihazlarda kaçak olup olmadığını avometre ile kontrol ettim sanırım cihazlarda problem yok. 5 adet 16 A ve 2 adet 10 A (lambalar için ) sigorta var.

Yeni bir Siemens marka 40 A, 30 mA kaçak sınırlı K.A.R aldım acaba bu yeni K.A.R'ı ilave olarak sigortaların bir kısmını ilk K.A.R dan iptal edip bu yeni K.A.R a bağlamak istiyorum. Bunun bir faydası olur mu? Olursa bağlantının nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olabilir misiniz?
Evde gerilim 205-210 volt arası değişiyor,
nötr-toprak arası gerilim 3-5 volt civarında, direnç ise 100 ile 200 ohm arasında sürekli değişiyor.
avometre ile nötr-toprak arası kısa devre ölçtüğümde parazitli ötüyor. Direkt yapılan kısa devre gibi ötmüyor.

Avometre ile nötr toprak arası kısa devre ölçtüğünüzde parazitlide olsa ötüyorsa kısadevre var demektir. Nötr ile toprağın kısa devre ölçüldüğü evde ya sıfırlama ya da hata ile temas (nötr-toprak) vardır. Her ne şekilde olursa olsun eğer toprak ile nötr kısa devre ise ikinci hatta üçüncü bir kakr takmanızın hiç bir faydası olmaz toprağın nötrden bağımsız olması gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri