İklimlendirme ve soğutma konusunda a dan z bilgiye nasıl ulaşırım

gizemcan

Üye
iklimlendirme ve soğutma konusunda a dan z ye deneyim sahibi olabilmem için önereceğiniz kaynak var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hayır incelemedim nerden bulabilirim bilmiyorum ama çok teşekür ederim megepi araştırıcam...

sn.gizemcan

sn.volcanoos'un verdiği linkdeki dosyaları indirip inceleyin konu hakkında genel bir bilgi edinmiş olursunuz daha sonra takıldığımnız konuları forumumuzda sorabilirsiniz

kolay gelsin..

sayın yöneticim verdiğin belgeler çok güzel ellerine sağlık ben şahsım adıma çok çok teşekkür ediyorum bu bilgiler her yerde bulunmaz:)

Hocam volcanoos arkadaşımızın sunduğu belgeler megep tarafından hazırlanmıştır.
MEGEP bu adreste megep in sunduğu dosyalardan yararlana bilirsiniz.

arkadaşlar acilen ısı,sıcaklı,ısıtma,soğutma,termal konfor nedir?ve ısıtma tesisatıyla ilgili bir proje lazım yardımcı olursanız çok sevinirim
herkese iyi günler

Ben ne istendiğini anlayamadım.
Derdini anlatmak için bu kadar kısa cümleler kuran arkadaşlarımız bu konuları araştırmak için kaç saniye harcar acaba diye merak ediyorum.,

Bir sonraki mesaja geçiniz!!

Dayanamadım yine..

Isı: Maddenin moleküllerinin kinetik ve potansiyel enerjilerinin toplamıdır. Isı bir enerji olduğu için enerji birimleri kullanılır.

Sıcaklık: Maddenin bir molekülünün ortalama enerjisine denir. Sıcaklık bir ölçüm olduğu için birimi derecedir.

Isıtma kullanım mekanlarının istenen sıcaklıkta tutulabilmesi için iç ortamdan dış ortama (çevreye) olan ısı kaybının karşılanmasıdır.

Detay lı bilgi için bakınız : Isıtma - Vikipedi

Soğutma : Bir maddenin veya ortamın sıcaklığını onu çevreleyen hacim sıcaklığının altına indirmek ve orada muhafaza etmek üzere ısının alınması işlemine soğutma denir.

Detaylı bilgi için bakınız : Soğutma Nedir ? | Türkiyenin Soğutma Firmaları Bu Sitede

Ayrıca : SOĞUTMA NEDİR - SOĞUTMA SİSTEMLERİ TARİHİ - Karal Soğutma 2009

Termal konfor için ise "Bakınız okuyunuz" : İş Güvenliği - Termal Konfor - İşyeri Çalışma Ortamında Olağandışı Sıcaklıklar - I

Kaynaklar : Google
Süre : 3 dakika
Yapan : Ben
IQ : 90-100 arası

Neyse...

Moderatör tarafında düzenlendi:
hüseyin bulgurcu hocanın notlarını tavsiye ederim türkiyede 1 numaradır

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927