İkinci El Pazarında Konu Açacakların Dikkatine

Aksi

Site Yetkilisi
Yönetici
Site Yetkilisi
Bu günden itibaren 2. El Pazarı isimli bölümde açtığınız konular yönetici onayından geçecektir. Yapılan incelemede açılan konu eğer kurallara uyuyorsa onaylanıp yayınlanacaktır. Kuralara uymayan mesajlar yönetim tarafından onaylanmayacaktır.

2. El Pazarında açtığı konusu yönetici tarafından onaylanmadığı için başkalarının açtığı konulara veya eski açtığı konulara mesaj yazarak ürün satmaya çalışan üyelere ceza işlemi uygulanacaktır.

2. El Pazarı bazı üyelerin ticaret yapması için değil forumdaki üyelerimizin elinde bulunan fazla eşyaları ellerinden çıkarmasını kolaylaştırmak için var. Ancak gördüğümüz kadarıyla bazı artniyetli kullanıcılar forumundaki bilgi paylaşım ortamını bir kenara bırakıp burayı ikinci el ürün ticarethanesine çevirmeye çalışıyorlar. Bundan sonra kurallara dikkat etmeyen ve uyarılarımıza aldırmayan üyelerle hiç uğraşmadan direk forumdan uzaklaştırma cezası vereceğiz.

Yine de bu tip suistimaller devam eder ve forumun bilgi akışını tehtit etmeye başlarsa bu bölümü tümden kapatacağız.

Adaletin olmadığı yerde herkes suçludur.burası adaletsiz bir sitedir.herkes suçludur. Ceza almayan bir çok üye çaktırmadan azar azar mal satıyor onlara hiç bir şey diyomuyorsunuz. çünkü adaletin ne olduğunu bilmiyorsunuz.önce adaletin ne olduğunu araştırın ondan sonra site yönetmeye çalışın ciddiyetten uzak insanlarsınız.sizlere teşekkür ederiz.helal olsun size geleceğin adaletsiz yöneticileri.kendi başınıza kararlar alıp uyguluyorsunuz.eğer biz dürüst insanlarız bizde adalet vardır bizde para kaygısı yok diyorsanız.ikinci el sitesini kapatıp dürüstlüğünüzü gösterin yapamazsınız.çünkü üye kaybınız olur. Ondan sonra şaşşakcılar alkışlayıp teşekkür mesajı atıyorlar.helal size kontrolkalemi ve şakşakcıları.yolunuz açık olsun nice mutlu günlere.saygılar.

Her nedense, ikinci el pazarıyla ilgili düzenlemeden sonra, bu türlü şikayet dolu yakınma mesajlarını, mesaj raporlarını yazan arkadaşlar, mesaj yazdıkları gün üye oluyorlar.
Sn. spartula, forumda bu rumuzunuzla daha bir tek mesajınız bile yokken, neden bu rumuzunuzla "hayıflanıyorsunuz" ?

Demişsiniz ki: " Ceza almayan bir çok üye çaktırmadan azar azar mal satıyor onlara hiç bir şey diyomuyorsunuz."

Evet, ikinci el ürün satışları yapmak serbesttir. Ama sn. aksi'nin de belirttiği gibi, forumu bir ticarethane gibi kullanmak, hiç bir mesleki konuya mesajlar yazıp, yorumlar yapmadan, kalıcı hiç bir olumlu etki bırakmadan forumla yaşamak etik değildir.

Kanser vücuda temas ettiğinde, önce kanserli hücreler tedavi edilmeye çalışılır. Olmazsa kanserli uzuv vücuttan çıkarılır. Şu an yapılmakta olan kanserli hücrelerin tespitidir.

Bizim yolumuz da açıktır, alnımızda.
Bu böyle biline...

sayın site yetkilileri yaklaşımda yerden göğe kadar haklısınız forumdaki en eski üyelerden biriyim zaman zaman bende elimdeki ihtiyacım olmayan malzemeleri sattım veya yardımcı olacak üyelerle tanıştım,ama forum son yıldaki kadar pazar yeri haline hiç gelmemişti az daha temsil ettiği amaç dışına gidiyordu ve birlikte tatsız bir sürü konu açıldığını gördüm ,ya ne yapılacaktı karar vermek lazım burası bit pazarımı yoksa mesleki paylaşım alanımı herkes tarafını belirlemek zorundadır.beğenmeyen yolunu kendi çizer

Sayın spartula yada voyvada hangisini dememi tercih ederseniz artık.

Foruma üye olduğunuz günden beri forumu kirasız-vergisiz iş yeri gibi kullanıyorsunuz. Defalarca uyardık, duyuru yazdık yapmayın, etmeyin dedik ama hiçbir uyarımızı dikkate almadınız. Kurallara uymamak, forumu amacı dışında kullanmak, uyarılarımıza kulak asmamak size göre normal bir davranış biçimi de bizim kuralları uygulamamız mı adaletsizlik?

İkinci el bölümünü açmamızdaki amacı defalarca yazdık ama bir türlü dinlemek istemediniz. Bu bölüm ikinci el ürün satış mağazası olsun diye açılmadı. Üyelerimizin elinde bulunan her türlü gereksiz eşyayı ihtiyacı olanlara satarak ellerinden çıkarmalarını sağlamak amacı ile açıldı. Yani siz ikinci el motor sürücüsü ve plc ticareti yaparak para kazanın diye açmadık bu bölümü.

Ne bu bölümle ne de forumun tamamıyla ilgili tek kuruş maddi beklentimiz olmadığı için "dürüstlükten" dem vurup "para kaygınız yoksa kapatında görelim" tarzı ifadelerinizi ancak gülerek karşılıyabiliyoruz.

Bakın yukarıda ne yazmışım.

Yine de bu tip suistimaller devam eder ve forumun bilgi akışını tehtit etmeye başlarsa bu bölümü tümden kapatacağız.

Eğer böyle giderse bölümü tamamen kapatacağız.

Bundan sonra da sizinle aynı davranışları sergileyen üyelerin forumdan itina ile uzaklaştırılacağına hiç şüpheniz olmasın.

Adaletin olmadığı yerde herkes suçludur.burası adaletsiz bir sitedir.herkes suçludur. Ceza almayan bir çok üye çaktırmadan azar azar mal satıyor onlara hiç bir şey diyomuyorsunuz. çünkü adaletin ne olduğunu bilmiyorsunuz.önce adaletin ne olduğunu araştırın ondan sonra site yönetmeye çalışın ciddiyetten uzak insanlarsınız.sizlere teşekkür ederiz.helal olsun size geleceğin adaletsiz yöneticileri.kendi başınıza kararlar alıp uyguluyorsunuz.eğer biz dürüst insanlarız bizde adalet vardır bizde para kaygısı yok diyorsanız.ikinci el sitesini kapatıp dürüstlüğünüzü gösterin yapamazsınız.çünkü üye kaybınız olur. Ondan sonra şaşşakcılar alkışlayıp teşekkür mesajı atıyorlar.helal size kontrolkalemi ve şakşakcıları.yolunuz açık olsun nice mutlu günlere.saygılar.

Bu üyelerden haberiniz vardıda niye bize haber vermediniz?

Sy site yöneticileri sizi tebrik ederim çünkü sian siteden yasakladığınız üyeler nedense yasklanmadan evvel beni tokatlıyorlar ya cihazları bozuk yada parayı alıp cıhazları yolamıyorlar

Sy site yöneticileri sizi tebrik ederim çünkü sian siteden yasakladığınız üyeler nedense yasklanmadan evvel beni tokatlıyorlar ya cihazları bozuk yada parayı alıp cıhazları yolamıyorlar

Sayın sonefekentli sizi madur eden kişi ve durumu bize özel mesaj ile iletirseniz size yardımcı olmaya çalışırız. Gerekirse bu tip insanların ip numralarını adli makamlara da verebiliriz.

Sımdı yonetıcı arkadaslar ben 2 el pazarını bulamıyorum sıtede yoksa harbıden kapattınızmı yoksa benmı bulamadım.kapattıysanız ne olur acın .2-3 densız ıcın bunu yapmanıza gerek yok ne demısler pıre ıcın yorgan yakmayacaksın

Sımdı yonetıcı arkadaslar ben 2 el pazarını bulamıyorum sıtede yoksa harbıden kapattınızmı yoksa benmı bulamadım.kapattıysanız ne olur acın .2-3 densız ıcın bunu yapmanıza gerek yok ne demısler pıre ıcın yorgan yakmayacaksın

İkinci el pazarı artan üye şikayetleri sebebiyle, forum yönetiminin ortak kararı sonucu kapatılmıştır.Şu an için tekrar açılması düşünülmemektedir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri