İki Trafo ile Üç fazlı sistem nasıl sağlanır...

egeli_52

Üye
İki Trafo ile Üç fazlı sistem nasıl sağlanır...bu konu ile acilen bilgi ve devre sekli lazımm...

Elinizde 3 fazlı sistem varsa ve primer sargı gerlimi elinizdeki fazlar arası gerlime uygun ise,
V bağlantı ile,çıkışta 3 fazlı gerilim elde edersiniz.Sayaç gerlim beslemeleri için,eskiden bu tip bağlantı kullanılır idi.Elinizde 3 fazlı sistem yok ise,özel çözüm gerekir.

teşekkürler..bunu şekil olarak nasıl ifade edebiliriz..

arkadaş sorunu biraz daha açabilir misin?
sana 3 fazlı çıkış mı lazım
iki trafoyu neden bağlıyacan

bu sorular sanki yarın son teslim tarıhı olan elmak dersinin odev soruları:S

hocam valla ödev verdi hoca iki trafoyu bir şekilde bağlayacağız ve 3 fazlı sistem sağlayacağız...ama bunu nasıl ne şekilde bağlayacağız...

sonucta monofaze 2 trafodan orta uç yardımıyla trifaze trafo elde ediyoruz. peki bunların arasında R-S-T faz farkını bobinlerdeki sarım sayısı ile mi oluşturuluyor. yoksa faz farkı olusturmak için tristör gc bir güç elemanı kullanılması gerekiyor mu ???

ben ödevimde 2 trafoadan 3 cıkıs alarak bunu da tristörlerle faz farkı oluşturulabileceğini yazdım ama yanlış mıyım bu konuda ???

yardımcı olursanız sevinirim

sonucta monofaze 2 trafodan orta uç yardımıyla trifaze trafo elde ediyoruz. peki bunların arasında R-S-T faz farkını bobinlerdeki sarım sayısı ile mi oluşturuluyor. yoksa faz farkı olusturmak için tristör gc bir güç elemanı kullanılması gerekiyor mu ???

ben ödevimde 2 trafoadan 3 cıkıs alarak bunu da tristörlerle faz farkı oluşturulabileceğini yazdım ama yanlış mıyım bu konuda ???

yardımcı olursanız sevinirim

ya yusuf sen yazdığından birşey andın mı Allahını seversen ;)

Ya arkadaşlar bunu açık açık anlatabilecek olan var mı?

güç elektroniği derslerine girseydin anlayabilirdin selo. nese ben sana okulda anlatırım ayrıntılı bir sekilde :)

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri