İki Korna Beraber Çalışır mı?

Seri Bağla :)

evet çok dogru usta aynen anlatıgın şekilde oluyor ... peki şimdi ne yapmamız lazım
araya birdaha röle koysak istediğimizi yapabilirmiyiz acaba

evet çok dogru usta aynen anlatıgın şekilde oluyor ... peki şimdi ne yapmamız lazım

Eğer voltajın yetersiz geliyor ise Röle koyabilirsin Kornanın normal bağlantısını bu rölenin bobinlerine bağla daha sonra her korna için Normalde açık kontakların ortak uçlarına ayrı ayrı beslemelerini ver Bu şekilde röle kapasitesine göre kaç çıkışlı ise o kadar çok kornayı aynı anda çalıştırabilirsin

akünün + ucunu takip et direksiyondaki swichi bul ve seçici anahtarını swichin çıkışına bağla böylelikle şu olacaktır + uç önce direksiyondaki swiche gelecek sen direksiyonu bastırınca + volt svich ten geçip seçici anahtarın ortak ayağına gelecek burad artık 1 e aldıysan arabanın kendi kornası 2 ye aldıysan sonradan ilave ettiğin korna çalacaktır...

başarılı çalışmalar...

gösterdiğiniz ilgi için çok teşekür ederim arkadaşlar..ben havalı korna için araçın ön paneline iki konumlu bir anahtar koydum ..eğer havalı kornayı çalmak isterse anahtarı açıp kapatacak..

Oto elektrik işiyle uğraşmadım ama temel aynı.Arkadaşım seçici anahtar kullanıyorsun madem şöyle söyleyeyim.Aracınızda devrede mutlaka röle bulunmaktadır Havalı korna için bir röle daha eklerseniz daha iyi olur.,Direksiyondan gelip röleyi tetikleyen kablonuzu seçici anahtarınızın ortak ucuna giriniz.Çıkışın birini eski kornanızın rölesini tetikleyin,diğer çıkışlada yeni ekleyeceğiniz havalı kornanın rölesini tetikleyin.Bu şekilde devamlı çalmaz kornanız fakat heriki kornada aynı anda çalmaz...:)
benimde aracımda havalı korna var fakat çalışmıyor aracın normal kornası çaalıyor ama düğmeyi başka konuma getirdiğimde tık yok bu sorunu nsıl hallederim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri