İki kanalli rf , matkap , selenoid ?

Mekanik=>elektronik=>rf ; rf=>elektronik=>mekanik dönüşümü yapmak yerine hazır matkabı da dağıtmışsın, neden yön değişimini rölede bitirmiyorsunuz. O kol değişimini yapmak için selenoide ihtiyacınız yok diyorum. Önce yön belirle sonra çalıştır butonuna bas. Ayrıca yön değişimimini sadece matkap durduğunda yapmalısınız aksi halde zarar görür. Reimdeki rf alıcı 2 röleli ya 3 kanallı cihazlar almalı veya bunu yön değişimi için kullanır çalıştırma için 1 kanallı yeni alırsınız.

55242

1.png

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İş yerimde vardı el breyzi onu inceleyim ona göre bir çizim paylaşıyım sizinle.
Çizim paylasacaktiniz hala beklemedeyim
Mekanik=>elektronik=>rf ; rf=>elektronik=>mekanik dönüşümü yapmak yerine hazır matkabı da dağıtmışsın, neden yön değişimini rölede bitirmiyorsunuz. O kol değişimini yapmak için selenoide ihtiyacınız yok diyorum. Önce yön belirle sonra çalıştır butonuna bas. Ayrıca yön değişimimini sadece matkap durduğunda yapmalısınız aksi halde zarar görür. Reimdeki rf alıcı 2 röleli ya 3 kanallı cihazlar almalı veya bunu yön değişimi için kullanır çalıştırma için 1 kanallı yeni alırsınız.

Ekli dosyayı görüntüle 55242
Ekli dosyayı görüntüle 55241
Bub sekilde olursa iki kumanda gerekli , ama dedigin gibi 4 kanalli bir rf ile sanirim sorun cozulebilir , bunu deneyecegim teşekkürler

Son düzenleme:
Çizim paylasacaktiniz hala beklemedeyim

Bub sekilde olursa iki kumanda gerekli , ama dedigin gibi 4 kanalli bir rf ile sanirim sorun cozulebilir , bunu deneyecegim teşekkürler

Göndereceğim şekil @by_lent in paylaştığından farklı olmadığı için paylaşma gereksinimi duymadım. Çift kanallı röle ile 2 kanal rf kullanarak çalıştırabilirsiniz

Göndereceğim şekil @by_lent in paylaştığından farklı olmadığı için paylaşma gereksinimi duymadım. Çift kanallı röle ile 2 kanal rf kullanarak çalıştırabilirsiniz
Onun paylastigi güç kesip acmak icin 1 rf ye daha ihtiyac duyuyor , roleyi acip kapamak icin , siz sadece iki kanalliyla calisacagini soylemistiniz , ben mi yanlış anladım semayi acaba

Onun paylastigi güç kesip acmak icin 1 rf ye daha ihtiyac duyuyor , roleyi acip kapamak icin , siz sadece iki kanalliyla calisacagini soylemistiniz , ben mi yanlış anladım semayi acaba

IMG_9742.JPG

Bu resimde “Direction switch box” dediği yer kelimedende anlaşıldığı gibi dönüş yönü ayarlama kutusu. Yani matkabınıza yön vereceğiniz şema. Siz oradaki switch yerine çift kontak(çift platin) röle kullanacaksınız.

Mekanik=>elektronik=>rf ; rf=>elektronik=>mekanik dönüşümü yapmak yerine hazır matkabı da dağıtmışsın, neden yön değişimini rölede bitirmiyorsunuz. O kol değişimini yapmak için selenoide ihtiyacınız yok diyorum. Önce yön belirle sonra çalıştır butonuna bas. Ayrıca yön değişimimini sadece matkap durduğunda yapmalısınız aksi halde zarar görür. Resimdeki rf alıcı 2 röleli ya 3 kanallı cihazlar almalı veya bunu yön değişimi için kullanır çalıştırma için 1 kanallı yeni alırsınız.

Ekli dosyayı görüntüle 55242

Ekli dosyayı görüntüle 55241
Koyu yazıyla belirttim zaten cevabı vermiştim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri