İki kanalli rf , matkap , selenoid ?

Hsyn0033

Üye
Bir mil uzerinde ileri geri vidali bir duzenek kurmak istiyorum , matkaba mili baglayip rf alıcının bir kanaliyla hareket ettiriyorum , rfnin ikinci kanalina 220v selenoid motor baglayip matkabin yon değiştirme mandalini itmek icin kullanabilir miyim ?
Matkabi calistir - ileri hareket - durdur
Selenoid çalıştır - mandal yon degistir
Matkabi calistir - geri hareket - durdur - selenoid elektrigini kes
Bu sekilde calisir mi ?
10mm den daha uzun selenoid bulabilir miyim ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
10mm den uzun cihazın adı selonoid olmaz da linear aktuatör veya rc oyuncaklarda kullanılan servo motor kullanabilrisiniz sanırım işinizi bunlar görür. Şimdi aklıma geldi bul. mak. kullanılan termik itici var 220 vac ile çalışmakta ama tek seferliktir, her kullanım sonrası sıfırlamak gerkir. Dc motor ve mekanizmalar hakkında bilginiz varsa pek çok uygulama yapabilirsiniz.

10mm den uzun cihazın adı selonoid olmaz da linear aktuatör veya rc oyuncaklarda kullanılan servo motor kullanabilrisiniz sanırım işinizi bunlar görür. Şimdi aklıma geldi bul. mak. kullanılan termik itici var 220 vac ile çalışmakta ama tek seferliktir, her kullanım sonrası sıfırlamak gerkir. Dc motor ve mekanizmalar hakkında bilginiz varsa pek çok uygulama yapabilirsiniz.
Zaten bir linear aktuator yapiyorum , sadece bu linear aktuatorun ileri geri gelisi için hem daha az maliyet hem daha az extra giris için ugrasiyorum , sanirim selenoid en iyisi , selenoid calisma prensibi guc varken itme guc kesilince yay yardımıyla geri donus degil mi ? Elektrik kesilince baslangic pozisyonuna geri donuyor degil mi ?

Öyle, ilk sorunuzla alkası nedir anlaşılmadı?

Bir mil uzerinde ileri geri vidali bir duzenek kurmak istiyorum , matkaba mili baglayip rf alıcının bir kanaliyla hareket ettiriyorum , rfnin ikinci kanalina 220v selenoid motor baglayip matkabin yon değiştirme mandalini itmek icin kullanabilir miyim ?
Matkabi calistir - ileri hareket - durdur
Selenoid çalıştır - mandal yon degistir
Matkabi calistir - geri hareket - durdur - selenoid elektrigini kes
Bu sekilde calisir mi ?
10mm den daha uzun selenoid bulabilir miyim ?
Alıcı kaç volt ile çalışıyor ?

Bu yön değiştirme işi sadece mandali iterekmi olmalı illaki ?

Başka yöntemlerle olursa öneride bulunuyum.

Matkabı selonoid yerine röle ile kontakları değiştirerek yön verilebilir. Matkabınızın resmini eklerseniz daha sağlıklı olur.
220v giris ile çalışıyor , matkap piyasadaki a101 matkaplarindan universal motorlu fircali bir motor , guc girisini rf alicinin 1 kanalindan sagliyorum , diger yonde donebilmesi icin mandal mekanizmasinin tersine gecmesi lazim , mandal icindeki girisleri anlayamadigim icin bir kontaktore baglayamadim bu yuzden mandala bir selenoid baglayip itme cekme ile hareket saglamak istiyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-28-17-18-26-361_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-06-28-17-18-26-361_com.android.chrome.png
    981.7 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_2019-06-28-17-18-43-281_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-06-28-17-18-43-281_com.android.chrome.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 8
Moderatör tarafında düzenlendi:
220v giris ile çalışıyor , matkap piyasadaki a101 matkaplarindan universal motorlu fircali bir motor , guc girisini rf alicinin 1 kanalindan sagliyorum , diger yonde donebilmesi icin mandal mekanizmasinin tersine gecmesi lazim , mandal icindeki girisleri anlayamadigim icin bir kontaktore baglayamadim bu yuzden mandala bir selenoid baglayip itme cekme ile hareket saglamak istiyorum

Fırçalar bobinlere seri bağlı çalışıyor olması lazım 2 tane röle ile yönü değiştirilebilir.
Tetiği kullanmadan istediğiniz yönde çalıştırabilirsiniz uzaktan.

Fırçalar bobinlere seri bağlı çalışıyor olması lazım 2 tane röle ile yönü değiştirilebilir.
Tetiği kullanmadan istediğiniz yönde çalıştırabilirsiniz uzaktan.
Cizim paylasabilir misiniz ? Roleleri guc girişini rf nin iki kanalina nasil girecegiz ? Faz cakismasini nasil engelleyecegiz

İş yerimde vardı el breyzi onu inceleyim ona göre bir çizim paylaşıyım sizinle.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri