İki ayrı zamanla tek sistem kontrolü yardım.

Temparature controller ve pt100 termakupl vs ile direk ayarlamak istedigin ayarda otomatik olarak calisacaktir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Temparature controller ve pt100 termakupl vs ile direk ayarlamak istedigin ayarda otomatik olarak calisacaktir.

İlk mesajımda da belirtmiştim. Termokupl vs. bağlantı yapmam şu an için mümkün değil. Çünkü rezistansın olduğu grup rotary çalışıyor. Yani hareket halinde. Rezistanslara enerjiyi vermek için rotary bilezik kullandık. Kullanılan bilezik 3'lü olduğu için termokupl sinyalini bağlayacak nokta kalmadı. Onun için bileziğin en az 4'lü olası gerekiyor, onun için de yer müsait değil. Termokupl vs bağlamak için bileziğin ve sistemin değişmesi gerekecek. Onu da mekanik ustalarımız şu aşamada istemiyorlar. Bende rezistans ısındıktan sonra zamanlayıcı ile aç-kapa yaparak ısıyı belirli değer aralığında tutmayı düşünüyorum.

İlk mesajımda da belirtmiştim. Termokupl vs. bağlantı yapmam şu an için mümkün değil. Çünkü rezistansın olduğu grup rotary çalışıyor. Yani hareket halinde. Rezistanslara enerjiyi vermek için rotary bilezik kullandık. Kullanılan bilezik 3'lü olduğu için termokupl sinyalini bağlayacak nokta kalmadı. Onun için bileziğin en az 4'lü olası gerekiyor, onun için de yer müsait değil. Termokupl vs bağlamak için bileziğin ve sistemin değişmesi gerekecek. Onu da mekanik ustalarımız şu aşamada istemiyorlar. Bende rezistans ısındıktan sonra zamanlayıcı ile aç-kapa yaparak ısıyı belirli değer aralığında tutmayı düşünüyorum.

Dedigin gibi bende karsilastim bir makinada makanik tadilat istemiyoruz. Ok dedim termakupl kafasini kesdim kabloyu soyup isinan yere yakin civata vardi actim arasina sıkıstırıp sıktım. Sonrada dedim istedigin sicakliga getir. Getirince ekrandaki sicakliga gore set edip verdim.oldu bitti:)

Bizim makina bu değil ama bunun gibi sürekli dönüyor ve rezistanslar o kaselerin girdiği yerde olunca termokupl bağlamak mümkün olmuyor.

Mumkun olur burasi turkiye:)
Rezistanlar kablosuz mu calisiyor ki giden kablo yerinden cekilebilir.
Orta gobek sabit oranin isisida baz alinarak uygun yere monte edilebilir.

Dijital timer,flasor vs tarzida olurda istenilen verimi tam alamazsin. Ortam sicakligi vs vs uzar gider.

Esm 3710 termostat alın.1 adet 6 kW rezidans 2 adet sıvı seviye rölesi 1 adet sigorta 1 adet 3 tf40 kontaktör sorunu çözersin

Şimdilik timer ve flaşör ile sorunu çözdüm. Bakalım sonradan bir değişiklik olmazsa.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri