İkea tavan aydınlatma max watt 60

Kemalkara

Üye
Arkadaşlar selamlar, Ikea'dan bir avize aldım, üzerinde max 60 watt uyarısı var. Aydınlatması yetmediği için 60 watt'a denk gelen 9w yaerine tasarruflu 14 watt ampul takmayı düşünüyorum. Ancak destek birimini aradığımda ömrünü kısaltırsınız diye bir cevap aldım. Size sorum şu, 9 watt yerine 14 watt ampul taksam erime yanma gibi önemli sorunlarla karşılaşır mıyım? Teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sanırım yanlış anlama var, denk gelen watt değil harcanan watt max 60w olmalıdır. Siz bu yere 14 w takiyorsunuz. Yani o yere 4 x 14w dahi taksaniz toplamda 60w etmiyor.

9watt eski tasarrufsuz ampullerde 60watt'a denk geliyor ya, o anlamda yazmışlar, yani destek bölümü böyle dedi... Teşekkürler bu arada cevap için..
Sanırım yanlış anlama var, denk gelen watt değil harcanan watt max 60w olmalıdır. Siz bu yere 14 w takiyorsunuz. Yani o yere 4 x 14w dahi taksaniz toplamda 60w etmiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
o 60watt termal olarak 60watt akkor flamanlı lambalar çok ısınıyordu ondan sınır var.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri