İkaz Küresi (Yüksek Gerilim Hattı) -Karışık Videolar -6-

elektrofizikci

Usta Üye
İkaz Küresi (Yüksek Gerilim Hattı) -Karışık Videolar -6-

Bu videoda sizleri çok şaşırtacak bir olaya daha imza atıyorum :) Yüksek gerilim hatlarında gördüğümüz efsanevi topları yakından inceliyoruz :) İyi Seyirler.
Resimler: https://www.facebook.com/media/set/...7237022&ref=notif&notif_t=photo_album_comment
Video:

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Özellikle ışıklı olanlarını merak ediyorum Ümit, bir tane indirir misin hatırım için domdomu tavsiye ederim :).

teiaş ın yönetmeliğindeki resime baktığımda ışıklı olan bu şekilde değil, sadece araçlardaki tepe lambası gibi. Alttaki tellerin manyetik alanından alıyor enerjisini... onun dışındaki modelleri bilmiyorum. O da yurt dışında uygulanıyor... Bende bu küreye güneş paneli döşeyip, gece flaşör gibi yanmasını sağlayacağım. Bir proje yarışına katılmayı düşünüyorum bu yöntemle... Maksat adımız geçsin ve merakımı gidereyim...

Benim de mantığım manyetik alan diyor da yine de görmek istedim. Namın yürüsün Ümit :).

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri