İşyeri Açma Belgesi

sheriff

Üye
İşyeri Açma Belgesi;
a)Herhangi bir denklik belgesine gerek duyulmadan Anadolu teknik lisesi ve teknik lise mezunları için 2005-2006,
b)Mesleki Eğitim ve Öğretim Sistemini Güçlendirme (MEGEP) kapsamında 2004-2005 Öğretim Yılında pilot kurumlarda eğitime başlayanlar için 2007-2008,
c)Orta öğretimdeki yeni yapılanmaya göre 2005-2006 Öğretim yılında eğitim öğretime başlayanlar için 208-2009
ders yılı sonundan itibaren, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarının dört yıllık eğitim programlarından mezun olanlara, mezun oldukları okul müdürlüğünce düzenlenerek diploma ile birlikte verilecektir. 2005-2006 öğretim yılından önce Anadolu teknik lisesi ve teknik liseden mezun olup İşyeri Açma Belgesi almayanlar da isterlerse mezun oldukları okul müdürlüğüne başvurarak belgelerini alabileceklerdir.

teşekkürler hocam paylaşmanız iyi oldu...

ben öencelikle bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.Fakat bunu alabilmemiz için 50 ytl gibi para istiyorlar bizden normalde bunu okul haricinde alsak bize kaça patlar acaba öğrenebilirmiyim

end.meslek lisesi mezunları ne yapacak peki bunu yazmamışsınız.ben iş yeri açmak istedim.end.meslek lisesi elektrik bölümü mezunuym ustalık belgesi istedim eylül ayında sınav varmış.elektrik teknisyenleri odasına sordum.oradan alacağım yetki belgesiyle her türlü işlem yapabileceğimi söylediler.bu konuyla ilgi bir sorum daha vardı ama konu başlığını kaybettim cevap verildimi bilemiyorum.

end.meslek lisesi mezunları ne yapacak peki bunu yazmamışsınız.ben iş yeri açmak istedim.end.meslek lisesi elektrik bölümü mezunuym ustalık belgesi istedim eylül ayında sınav varmış.elektrik teknisyenleri odasına sordum.oradan alacağım yetki belgesiyle her türlü işlem yapabileceğimi söylediler.bu konuyla ilgi bir sorum daha vardı ama konu başlığını kaybettim cevap verildimi bilemiyorum.

endüstri meslek lisesi mezunları öncelikle sınava tabii tutuluyor ben 2006 yılında aldığımda 11 adet sınavı geçmen gerekiyordu ama endüstri meslek lisesinde atıyorum elektrik mezunusun ve iki yıllık myo elektrik mezunu olursan sınava girmeden hemen alabiliyorsun

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri